18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wierni się boją

Papież dalej chory. Ciągle kaszle, odwołał rekolekcje

01.03.2020  13:41
Papież dalej chory. Ciągle kaszle, odwołał rekolekcje
Papież dalej chory. Ciągle kaszle, odwołał rekolekcje Fot: Alessia Giuliani/Polaris Images/East News

Kolejne niepokojące informacje o stanie zdrowia papieża Franciszka. Zwierzchnik kościoła katolickiego nadal nie dochodzi do siebie. Został zmuszony do odwołania rekolekcji.

Papież Franciszek kilka dni temu musiał zrezygnować z obecności w ważnym nabożeństwie, a Watykan poinformował o jego "lekkiej niedyspozycji". W piątek duchowny odwołał wszystkie audiencje, w sobotę także ograniczył obowiązki do minimum.

Jak się szybko okazało, papież podupadł na zdrowiu. Ma być poważnie przeziębiony. Niestety, jego "lekka niedyspozycja" cały czas daje się we znaki. Papież ciągle kaszle i brakuje mu sił.

Papież niedysponowany

Mimo to Franciszek pojawił się w niedzielę w oknie watykańskim, z okazji modlitwy Anioł Pański. Zebranemu na Placu św. Piotra tłumowi, często kaszląc, powiedział, że niestety, zmuszony jest odwołać swój udział w rekolekcjach wielkopostnych. Papież nie uda się do miasteczka Ariccia pod Rzymem, ale planuje obserwować spotkanie z Watykanu.

Proszę was, byście pamiętali w modlitwie o rekolekcjach Kurii Rzymskiej, które rozpoczną się dziś wieczorem w Ariccii. Niestety przeziębienie zmusza mnie do tego, bym w tym roku w nich nie uczestniczył - powiedział.

Stąd będę śledził rozważania. Duchowo łączę się z Kurią i ze wszystkimi osobami, które przeżywają chwile modlitwy, odbywając rekolekcje w domu - dodał.

Czy ograniczenie spotkań z ludźmi wynika z przeziębienia, czy z epidemii koronawirusa we Włoszech? Papież Franciszek ma już 83 lata, a jego organizm, przez infekcję jest dodatkowo mocno osłabiony. Zarażenie koronawirusem mogłoby się okazać dla niego śmiertelnie niebezpieczne!

Czytaj także
Przeczytaj więcej