18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szybko poszło

Papież Franciszek i Benedykt XVI zaszczepili się przeciw COVID-19

15.01.2021  17:47
Papieże zaszczepieni
Papieże zaszczepieni Fot: AP/East News

W czwartek szczepionkę przeciw COVID-19 przyjął papież Franciszek oraz emerytowana głowa Kościoła Benedykt XVI. Drugą dawkę preparatu przyjmą za kilka tygodni.

Informację o zaszczepieniu papieża przekazał Matteo Bruni, dyrektor watykańskiego biura prasowego.

Mogę potwierdzić, że dziś w ramach programu szczepień w Państwie Watykańskim pierwszą dozę szczepionki przeciw koronawirusowi przyjęli papież Franciszek i papież-emeryt Benedykt XVI - poinformował dyrektor.

Zarówno Franciszek, jak i Benedykt XVI narażeni są na ciężki przebieg choroby. Pierwszy z nich poza wiekiem znajduje się w grupie ryzyka ze względu na ciężką chorobę płuc, z którą zmagał się w młodości.

Zobacz także

Papież Franciszek nakłania do szczepień

Franciszek informację o planowanym szczepieniu przekazał w wywiadzie przeprowadzonym dla włoskiej telewizji Canale 5 kilka dni temu. Szczepionka zdaniem duchownego jest etyczna oraz konieczna, a jej odrzucanie to "samobójczy negacjonizm".

Moim zdaniem szczepienie to wymóg etyczny. Inaczej ryzykujesz swoje życie i zdrowie i życie innych. W tej kwestii panuje jakiś samobójczy negacjonizm, którego nie rozumiem - oświadczyła głowa Kościoła.

W Watykanie szczepienia przysługują wszystkim pracownikom, hierarchom, a także żołnierzom Gwardii Szwajcarskiej. 

logo Tu się dzieje