18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wierni w szoku

Papież Franciszek jest w szpitalu. Czeka go operacja

04.07.2021  19:18
Papież Franciszek jest operowany
Papież Franciszek jest operowany Fot: Jan GRACZYNSKI/East News

Papież Franciszek trafił do kliniki Gemelli, gdzie przejdzie planowy zabieg chirurgiczny - mimo wszystko ta informacja zszokowała wiernych, którzy teraz modlą się o zdrowie głowy Kościoła katolickiego.

Papież Franciszek poza byciem głową Kościoła katolickiego jest przede wszystkim seniorem. W jego wieku problemy ze zdrowiem stają się rzeczą niemal naturalną, ale kiedy człowieka stać na ich leczenie, zwykle nie stanowią dramatycznego problemu.

Papież Franciszek przejdzie zabieg chirurgiczny

Ostatnio światem wstrząsnęła wieść o operacji papieża Franciszka. Duchowny trafił do kliniki Gemelli, gdzie przejdzie planowy zabieg chirurgiczny. Wierni świadomi tego, że wiek sędziwy sprzyja powstawaniu różnych skutków ubocznych - nie ustają w modlitwie o jego zdrowie.

Szpital w Gemelli jest miejscem, w którym Ojcowie Święci hospitalizowani są od lat. Dodatkowo Watykan ogłosił, że planowy zabieg u Franciszka przeprowadzi prof. Sergio Alfieri - można więc być spokojnym o zdrowie papieża.

Wiadomo, że zabieg związany jest z objawową uchyłkowatością okrężnicy. Po jego zakończeniu zostanie wydany biuletyn lekarski. Nie jest jasne, jednak kiedy dokładnie papież opuści szpital. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że po raz pierwszy od początku jego pontyfikatu w 2013 roku poinformowano o zabiegu chirurgicznym u Ojca Świętego.

Planeta życzy dużo zdrowia!

Czytaj także
Przeczytaj więcej