18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bóg go opuścił?

Papież mowi o PLUSACH PANDEMII! Szokujący wywiad

Wojciech Kozicki
09.04.2020  11:30
Papież Franciszek i koronawirus - epidemia ma pozytywne strony?
Papież Franciszek i koronawirus - epidemia ma pozytywne strony? Fot: Facebook/Friends of Pope Francis

Jakie jest źródło koronawirusa? Okazuje się, że papież Franciszek wie, jaka jest przyczyna epidemii. W najnowszym wywiadzie ujawnił, że może to być kara za kryzys klimatyczny na Ziemi. Jego zdaniem pandemia SARS-CoV-2 to prawdopodobnie zemsta natury, która daje nam NOWE MOŻLIWOŚCI!       

Skąd wziął się koronawirus? Pojawiają się kolejne teorie, że może być to broń biologiczna, narzędzie to zniewolenia ludzkości, a nawet epidemia z kosmosu. Tymczasem papież Franciszek w wywiadzie dla „The Tablet” i „Commonwealth” uznał, że COVID-19 jest „odpowiedzią natury na kryzys ekologiczny, który ludzie ignorowali”.

Nie odpowiedzieliśmy na cząstkowe katastrofy. Kto mówi teraz o pożarach w Australii czy pamięta, jak przed 18 miesiącami łódź mogła przepłynąć przez Biegun Północny, bo stopniały lodowce? Kto wspomina o powodziach? Nie wiem, czy to jest zemsta natury, ale na pewno są to odpowiedzi natury  - wypowiedział się papież Franciszek. („Wprost”)

Papież Franciszek i koronawirus

Papież dostrzega także pozytywną stronę pandemii koronawirusa. Jak podaje CNN, głowa Kościoła katolickiego uważa, że "mamy możliwość spowolnienia światowej produkcji i konsumpcji”. To także szansa, by lepiej zrozumieć świat i zajął się kontemplacją natury. Zachęca wiernych, by wykorzystali kwarantannę jako "czas na kreatywne bycie w domu".

Jednocześnie 83-letni Jorge Mario Bergoglio ujawnił, że modli się więcej „w czasie niepewności”, a w każdy wtorek spowiada się i przeprasza za swój egoizm. Zwrócił też uwagę, że przemowy populistycznych polityków przypominają wystąpienia Adolfa Hitlera z 1933 roku i krytykuje rządy za zbytnie zajmowanie się gospodarką.

Czytaj także