18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oficjalny komunikat Watykanu

Papież po ciężkiej operacji. Trafił tam, gdzie Jan Paweł II

Wojciech Kozicki
05.07.2021  13:33
Nowe informacje o stanie zdrowia papieża. Dlaczego był operowany?
Nowe informacje o stanie zdrowia papieża. Dlaczego był operowany? Fot: TZ/East News/East News

Kościół zamarł, katolicy wstrzymali oddech, świat się modli. Papież Franciszek trafił do szpitala i konieczna była operacja. Watykan wreszcie wydał w tej sprawie oficjalny komunikat i poinformował o stanie zdrowia duchownego.

Jak się czuje papież Franciszek? Przypominamy, że  w niedzielę przeszedł operację chirurgiczną, która trwała około trzech godzin. Ujawniono, że w rzymskiej klinice Gemelli Jorge Mario Bergoglio przeszedł zabieg chirurgiczny w znieczuleniu ogólnym z powodu uchyłkowatości okrężnicy. Dochodzi już do siebie, ale musi wciąż być hospitalizowany.

Operacja papieża Franciszka. Jaki jest jego stan zdrowia?

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni oświadczył w oficjalnym komunikacie, że „jego Świątobliwość papież Franciszek jest w dobrym ogólnym stanie, przytomny i oddycha samodzielnie". Ujawniono, że jeśli nie pojawią się żadne komplikacje po zabiegu chirurgicznym, argentyński duchowny rzymskokatolicki pozostanie w szpitalu przez około 7 dni.

Matteo Bruni dodał, że zabieg chirurgiczny z powodu uchyłkowatości okrężnicy polegał na lewostronnej hemikolektomii. Metropolita Buenos Aires i prymas Argentyny musiał mieć wyciątą część jelita grubego, co zajęło 3 godziny. Obecnie Franciszek dochodzi do siebie w pokoju, w którym w którym leczony był zawsze św. Jan Paweł II podczas swych siedmiu pobytów w Gemelli. Trafił tam m.in. po zamachu na placu św. Piotra.

W szpitalu opiekują się nim także dwie osoby z personelu pielęgniarskiego z Watykanu. W Gemelli nad bezpieczeństwem i spokojem papieża czuwają też funkcjonariusze żandarmerii watykańskiej i policji – podaje rmf24.pl

Czytaj także