18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Piękny gest

Papież pobłogosławił Bidenowi. Wzruszający list

Bartłomiej Ciepielewski
21.01.2021  12:41
Papież polubi Joe Bidena?
Papież polubi Joe Bidena? Fot: giulio napolitano/Shutterstock

Papież Franciszek przesłał nowemu prezydentowi depeszę gratulacyjną. Joe Biden może liczyć na gorliwą modlitwę głowy Watykanu za to, by Bóg obdarzył go "mądrością i siłą". Tak wzruszającego listu nikt się nie spodziewał.

Watykan w środę opublikował przesłanie skierowane do Joe Bidena. Papież wyjątkowo ciepło przyjął nowego prezydenta.

Niech pod Pana przywództwem Amerykanie dalej czerpią siłę ze wzniosłych politycznych, etycznych i religijnych wartości, które inspirowały naród od jego powstania - przekazał Franciszek.

Duchowny dodał, że modli się o pojednanie wewnątrz niezwykle podzielonych od kilku lat Stanów Zjednoczonych.

Proszę także Boga, źródło wszelkiej mądrości i prawdy, by kierował Pańskimi wysiłkami, by krzewić zrozumienie, pojednanie i pokój wewnątrz Stanów Zjednoczonych oraz między narodami świata w celu wspierania powszechnego dobra wspólnego - poinformował duchowny.

Amerykańskie media podkreślają, że Joe Biden jest niezwykle religijny. Polityczni eksperci prześcigają się w rozmaitych teoriach, które określą, jak wpłynie to na jego prezydenturę.

Katolicyzm Joe Bidena

Joe Bidena można uznać za wzorowego katolika. Nie opuszcza żadnej, niedzielnej mszy, nosi w kieszeni różaniec i regularnie się modli.

Taka postawa przekonała katolików i to właśnie oni mogli zapewnić zwycięstwo nowemu prezydentowi. Co ciekawe, amerykańska głowa państwa nie zamierza prześladować LGBT, ani walczyć z aborcją, co nie spodobało się konserwatywnym katolikom.

Joe Biden jest drugim prezydentem-katolikiem w historii Stanów Zjednoczonych. Jak widać, papież polubił go od samego początku. Podobnie będzie z Amerykanami?