18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat w Watykanie

Papież ujawnia: "chcieli mojej śmierci"

Wojciech Kozicki
21.09.2021  21:29
Papież już po operacji. Watykan był gotowy na jego śmierć?
Papież już po operacji. Watykan był gotowy na jego śmierć? Fot: Konrad Paprocki/REPORTER/East News

Papież Franciszek wraca do zdrowia i od razu szokuje kontrowersyjną wypowiedzią. Czy ktoś chciał jego śmierci? Kto uratował mu życie? W Watykanie aż huczy!

Papież Franciszek 12 września podczas spotkania ze słowackimi jezuitami w Bratysławie zaszokował wszystkich przerażającym wyznaniem. Powiedział, że wciąż żyje, ale niektórzy chcieli jego śmierci. Zapis rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie "La Civiltà Cattolica".

Byli przygotowani na śmierć papieża Franciszka?

Papież Franciszek ujawnił, że "niektórzy byli tak pewni jego śmierci, że odbywały się nawet spotkania prałatów”, którzy myśleli, że jest w tragicznym stanie. Przygotowywano już nawet konklawe!

Media przypominają, że papież 4 lipca przeszedł operację okrężnicy. Początkowo nie chciał się jej poddać, ale uległ namowom pielęgniarza.

Zrobienie tej operacji było decyzją, której nie chciałem podjąć. Przekonał mnie pielęgniarz. Pielęgniarze czasem rozumieją sytuację lepiej niż lekarze, bo są w bezpośrednim kontakcie z pacjentami. To drugi raz, kiedy pielęgniarz ratuje mi życie. Po raz pierwszy było to w 1957 roku – wyznał papież.

Polsat przypomina, że  w 1957 roku pielęgniarka i włoska zakonnica Cornelia Caraglio uratowała mu życie, ponieważ opiekowała się nim po operacji wycięcia górnego prawego płata jednego z płuc. To właśnie ona przekonała lekarzy, by zmienili metody leczenia na skuteczne.