18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Papież Franciszek w żałobie. COVID-19 sprowadził śmierć

15.11.2020  15:20
Papież Franciszek w żałobie
Papież Franciszek w żałobie Fot: AFP/EAST NEWS

Papież Franciszek słynie z pogodnego usposobienia, ale nie zawsze są powody do uśmiechu. Tym razem podstępny COVID-19 sprowadził na niego rozpacz. Kuzyn Ojca Świętego zmarł w wyniku pandemii koronawirusa.

Papież Franciszek jest zrozpaczony. W szpitalu w okolicach Turynu na północy Włoch, zmarł w sobotę jego kuzyn - 68-letni Oscar Perino, który chorował na COVID-19. Pochodził on z rodzinnych stron Ojca Świętego w Piemoncie.

Pandemia koronawirusa z wielką mocą uderzyła we Włochy. Chociaż sytuacja poprawiła się nieco, w porównaniu do tej wiosennej, to wciąż zdarzają się ludzkie tragedie. Pandemia COVID-19 pokazała nam dobitnie, jak kruche potrafi być nasze życie.

Papież Franciszek stracił kuzyna

Zmarły Oscar Perino był krewnym papieża Franciszka i zajmował się w życiu handlem. Mężczyzna odszedł w szpitalu w Chivasso, gdzie przebywał przez miesiąc po zakażeniu koronawirusem. Dla głowy Kościoła katolickiego był on kuzynem czwartego stopnia.

Prababcia Perino była kuzynką babci przyszłego papieża. Obie mieszkały w miejscowości Cabella Ligure koło Alessandrii w Piemoncie. Chociaż nie była to najbliższa rodzina - strata krewnego w czasie pandemii koronawirusa to zawsze ogromne przeżycie. Wyobrażamy sobie, że papież Fanciszek musi być z tego powodu wyjątkowo smutny.

Tym bardziej że Oscar Perino miał z papieżem kontakt. Ledwie pół roku wcześniej spotkał się z nim na prywatnej audiencji. Współczujemy tej straty i konieczności zmagania się z tak wielkimi trudami.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze