18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie zamierza zwlekać

Papież Franciszek zaszczepi się na COVID w przyszłym tygodniu

Bartłomiej Ciepielewski
10.01.2021  17:00
Papież Franciszek niebawem będzie zaszczepiony
Papież Franciszek niebawem będzie zaszczepiony Fot: MAREK LASYK/REPORTER

W najnowszym wywiadzie papież Franciszek zachęca wszystkich wiernych do szczepień przeciwko koronawirusowi. Jak zadeklarował, sam przyjmie szczepionkę w przyszłym tygodniu. Niedawno z powodu COVID-19 odszedł jego osobisty lekarz.

Papież Franciszek w wywiadzie dla włoskiej stacji Canale 5 wyznał, że w przyszłym tygodniu zaszczepi się przeciw COVID-19. Szczepionka zdaniem duchownego jest etyczna oraz konieczna, a jej odrzucanie to "samobójczy negacjonizm".

Zaczniemy tu szczepienia, ja zapisałem się, trzeba to zrobić - oświadczył papież.

Franciszek podkreślił również, że gdy był dzieckiem, a wśród dzieci rozprzestrzeniała się epidemia polio, rodzice byli zdesperowani, by jak najszybciej zdobyć preparat. Obecnie nie rozumie on postawy antyszczepionkowców i powtarza, że szczepienia, pomogą uchronić życie i zdrowie innych.

Zmarł chory na COVID-19 lekarz papieża

Na stanowczą postawę ojca Franciszka wobec szczepień wpływ miała również śmierć jego osobistego lekarza. 78-letni Fabrizio Soccorsi zmarł w wyniku komplikacji spowodowanych przez COVID-19.

Nie poinformowano, czy szczepienie papieża Franciszka będzie transmitowane w mediach. Pozostali duchowni pójdą śladem kościelnego przywódcy?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze