18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus w Watykanie

Papież zakażony COVID-19?

Wojciech Kozicki
24.10.2020  10:36
Papież Franciszek ma koronawirusa? Nie przestrzega zasad bezpieczeństwa
Papież Franciszek ma koronawirusa? Nie przestrzega zasad bezpieczeństwa Fot: TZ/East News/East News

Groza i niepokój w Watykanie - papież ma koronawirusa? Potwierdzono, że Ojciec święty Franciszek spotkał się z osobą zakażoną koronawirusem.

Papież Franciszek ma koronawirusa? Ojciec Święty w październiku spotkał się w Watykanie nuncjuszem papieskim z Australii. Niestety, test na koronawirusa potwierdził, że abp Adolfo Tito Yllana jest zakażony COVID-19. Podczas audiencji u papieża miał jeszcze nie wiedzieć, że jest nosicielem patogenu z Wuhan.

Papież ma koronawirusa?

Jak podają media, spotkanie z papieżem odbyło się 6 października. Adolfo Tito Yllana poddał się testowi, gdy już wrócił do Australii. Australijskie ministerstwo zdrowia, że arcybiskup otrzymał pozytywny wyniku testu na koronawirusa  w Sydney 9 października.

Watykan milczy i nie podaje informacji, czy papież był testowany na COVID-19 po spotkaniu z australijskim dyplomatą. Co więcej, jak podaje Polsat News, władze oficjalnie podają jedynie, że „papież miał kontakt z osobą chorą na koronawirusa” i nie piszą, że chodzi o ambasadora Stolicy Apostolskiej w Australii arcybiskupa Adolfo Tito Yllana. Watykan podkreśla jedynie, że „ryzyko infekcji było niskie”.

Media zwracają uwagę, że papież Franciszek lekceważy obostrzenia i naraża się na zakażenie. Nie nosi maseczki, nie zachowuje dystansu społecznego i praktykuje intensywnie całowanie rąk. Nie poszedł po rozum do głowy nawet, gdy 16 osób mieszkających w Watykanie zakaziło się COVID-19. Wśród nich była osoba mieszkająca w domu papieża Franciszka.

83-letni papież jest szczególnie podatny na Covid-19 ze względu na swój wiek, wagę i utratę części jednego płuca w dzieciństwie – informuje Polsat News.

Czytaj także
Przeczytaj więcej