18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ojciec Święty dogadza w więzieniach

Papież oferuje darmowe lody. Interes aż furczy!

09.09.2021  13:38
Darmowe lody w więzieniu. Papież wyciągnął pomocą dłoń
Darmowe lody w więzieniu. Papież wyciągnął pomocą dłoń Fot: TZ/East News/East News

Papież Franciszek okazał miłosierdzie i chce zrobić dobrze więźniom w zakładach karnych. Czy lody od Ojca Świętego poprawią im humor. A może ochłodzą stosunki w Watykanie?

Papież Franciszek znowu szokuje. Ojciec Święty wysłał 15 000 lodów do dwóch więzień w Rzymie, a podarunki przekazał papieski jałmużnik kard. Konrad Krajewski. Watykan tłumaczy, że lody miały pomóc ochłodzić się skazanym w okresie rekordowych upałów.

Lody dla więźniów w Rzymie. Papież oferuje pomoc

Jak podaje Polsat News, lody od papieża trafiły do zakładów karnych Regina Coeli i Rebibbia w Rzymie. Watykan oświadczył, że „darowizna była jednym z kilku drobnych gestów ewangelicznych wykonywanych latem, aby pomóc i dać nadzieję tysiącom ludzi w rzymskich więzieniach”.

Na tym jednak papież Franciszek nie poprzestał dogadzania więźniom. Dodatkowo zaprosił 20 skazańców do wspólnego zwiedzania Muzeum Watykańskiego. Co więcej, papieskie biuro charytatywne pomaga także bezdomnym, zapewniając im bezpłatne testy na COVID-19 i szczepionki.

Biuro charytatywne zorganizowało też wyjazdy nad morze lub jezioro dla osób bezdomnych. Jak informował Watykan, było to "popołudnie relaksu z kolacją w pizzerii". Papieskie biuro zapewniło również bezpłatne testy na Covid-19 i szczepienia dla bezdomnych i ubogich rzymian – informuje Polsat News.