18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wigilijna homilia

Papież zaleca ubóstwo i pieszczenie Jezusa

25.12.2021  09:52
Zalecenia papieża Franciszka dla wiernych. Jak zinterpretują słowa z pasterki i homilii?
Zalecenia papieża Franciszka dla wiernych. Jak zinterpretują słowa z pasterki i homilii? Fot: Donatella Giagnori / EIDON/REPORTER/East News

Święta Bożego Narodzenia, Wigilia, czas cudów to i hierarchowie kościelni starają się przemówić ludzkim głosem do wiernych. Papież Franciszek spróbował i dał katolikom wskazówki jacy powinni być oni i Kościół. Zaleca ubóstwo, powrót do Betlejem i pieszczenie Jezusa. Boże, mamy nadzieję, że to metafora, bo strach pomyśleć, co zrobią niektórzy księża...

Papieska pasterka w Watykanie i intrygująca homilia papieża Franciszka w bazylice Świętego Piotra w Wigilię. Pomimo zagrożenia koronawirusem, na specjalnej mszy pojawiło się ok. 1500 osób, by wysłuchać co miał do powiedzenia Jorge Mario Bergoglio. A mówił m.in., o „wyzwaniu Bożego Narodzenia”, bo jego zdaniem ludzie nie rozumieją, gdy objawia im się Bóg.

Papieska pasterka. Franciszek mówi jak żyć

Papież Franciszek znów szokuje. Niedawno zaskoczył wszystkich liberalnym podejściem do seksu przedmałżeńskiego, a teraz zalecił, by Kościół był ubogi i pokorny. Czy Bergoglio będzie świecił przykładem?

Niech Bóg nam da, abyśmy byli Kościołem adorującym, ubogim i braterskim. To jest najważniejsze. Najwyższy wskazuje na pokorę, a my chcemy się pokazać. Bóg wyrusza w poszukiwaniu pasterzy, tych, których nie widać; a my szukamy widzialności. Jezus rodzi się, aby służyć, a my spędzamy całe lata na pogoni za sukcesem. Dziecię w surowym ubóstwie żłóbka. Nie ma już świateł, nie ma blasku, nie ma chórów anielskich. Tylko dzieciątko – powiedział papież Franciszek.

Zdaniem duchownego, powinniśmy „nauczyć się miłować małość, która jest drogą do wielkości”. Rzeczywiście przemówił przez niego Bóg, czy po prostu za bardzo zainspirował go Paulo Coelho?

Zatroszczmy się o Jezusa już teraz, pieszcząc Go w potrzebujących, bo z nimi się utożsamił. Zostawmy za sobą żale za wielkością, której nie mamy. Wyrzeknijmy się narzekań i ponurych min, chciwości, która pozostawia niedosyt – zalecił papież. (Polsat News)

Pieścić Jezusa? Znając skłonności niektórych duchownych, aż strach pomyśleć jak zinterpretują te słowa…