18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co za historia!

Pasażerka zaczęła rodzić w samolocie. "Myślałam, że śnię"

Bartłomiej Ciepielewski
01.02.2022  14:34
Kobieta w samolocie zaczęła rodzić
Kobieta w samolocie zaczęła rodzić Fot: Dundanim/Shutterstock

Ten lot na długo pozostanie w pamięci pasażerów. Po kilku godzinach od startu maszyny ciężarna kobieta znajdująca się na pokładzie nagle zaczęła rodzić. Dziecko przyszło na świat jeszcze przed lądowaniem.

Pasażerowie samolotu United Airlines byli świadkami wyjątkowego zdarzenia. Na pokładzie maszyny lecącej z Ghany do USA jedna z pasażerek zaczęła rodzić.

Jak informują amerykańskie media, poród planowany był dopiero na koniec lutego, więc nagły atak skurczów mocno zaskoczył kobietę. Załoga samolotu oraz pasażerka zdołali jednak zachować zimną krew.

Poród w samolocie

Na miejscu szczęśliwym trafem znaleźli się lekarz oraz pielęgniarka. Pomocy udzieliła też jedna ze stewardess, która pracowała wcześniej w służbie zdrowia.

Nasza załoga była niesamowita. Pracownicy linii działali szybko, asystowali lekarzowi na pokładzie samolotu i zapewniali wszystkim pasażerom bezpieczeństwo podczas lotu – oświadczyła linia United Airlines.

Według relacji jednej z pasażerek kobieta była podłączona do kroplówki, a lekarz, pielęgniarka oraz cała załoga spisali się bezbłędnie podczas tej stresującej sytuacji.

Kiedy usłyszałam jęki, myślałam, że śnię. Wstałam z fotela i zobaczyłam kobietę leżącą na podłodze. Nad nią siedziała pielęgniarka. Chwilę zajęło mi zrozumienie, co się dzieje - opowiada jedna z podróżujących.

Członkowie załogi pomogli młodej mamie się umyć. Następnie kobieta wróciła na swoje miejsce. Na lotnisku w USA czekali już na nią ratownicy medyczni.