18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Opętany Patriarcha Cyryl

Zachęca Rosjan, by umierać na wojnie. "Spotkanie z Bogiem"

Wojciech Kozicki
23.09.2022  10:03
Patriacha Cyryl zachęca Rosjan: umierać na wojnie: Spotkanie z Bogiem
Patriacha Cyryl zachęca Rosjan: umierać na wojnie: Spotkanie z Bogiem Fot: ABACA/EAST NEWS

Władimir Putin ogłosił mobilizację i wybuchły protesty w Rosji. Jak przekonać Rosjan do walczenia przeciwko Ukrainie? Patriarcha Cyryl ma to sposób. Wyjaśnił rodakom, aby „nie bać się śmierci”.

W Rosji trwają protesty i zamieszki po tym jak Putin ogłosił mobilizacją na ukraiński front. Ludzie uciekają z kraju, walczą z policją lub okaleczają się, by nie iść do wojska. Putin próbuje ich przekonał do posłuszeństwa pałą, a tymczasem patriarcha Cyryl przekonuje Rosjan jak fajnie jest umrzeć za ojczyznę.

Patriacha Cyryl o mobilizacji. „Nie boję się śmierci”

Patriarcha Cyryk zachęca Rosjan, by szli walczyć przeciwko Ukrainie. A jeśli zginą? Spokojnie, śmierć to nic strasznego. Wtedy otrzymają życie wieczne i spotkają się z Bogiem. Zapomniał jeszcze o czterdziestu dziewicach w niebie?

Idź odważnie, aby wypełnić swój wojskowy obowiązek. I pamiętaj, że jeśli umrzesz za swój kraj, będziesz z Bogiem w Jego królestwie, chwale i życiu wiecznym" - cytuje słowa duchownego białoruski niezależny kanał "Nexta".

Patriacha Cyryl dodał, że Rosjanie nie powinni uważać Ukraińców za wrogów, a „nad nad narodem ukraińskim wisi ogromne niebezpieczeństwo”. Media przypominają jego niedawną wypowiedź, gdy stwierdził, że inwazja na Ukrainę to „święta wojna o znaczeniu metafizycznym”, a Rosja nigdy nikogo nie zaatakowała.

logo Tu się dzieje