18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"UŁAMEK"

Naliczyli KILKA TYSIĘCY KSIĘŻY PEDOFILÓW. Wstrząsający raport

Emilia Waszczuk
03.10.2021  12:57
Kościół publikuje raport o pedofilii. Tysiące pedofilów w sutannach
Kościół publikuje raport o pedofilii. Tysiące pedofilów w sutannach Fot: ambrozinio/SHutterstock

Kościół w końcu weźmie odpowiedzialność za pedofilię wśród księży? Specjalna komisja badająca przestępstwa seksualne duchownych katolickich publikuje wstrząsający raport.

Wstrząsający raport o pedofilii w Kościele. Tylko w Kościele katolickim we Francji przez ostatnich 70 lat doliczono się od 2900 do 3200 księży i zakonników popełniających czyny pedofilskie. Szokujące dane przekazała właśnie Komisja ds. nadużyć seksualnych w Kościele (CIASE).

Szef Komisji Jean-Marc Sauvé podsumował w rozmowie z agencją AFP działania CIASE z 2,5 ostatnich lat. Pełny raport w tej sprawie opublikowany ma zostać w pierwszy wtorek października.

Trzy tysiące pedofilów w Kościele

W czasie gdy polscy hierarchowie kościelni wiecznie nic nie pamiętają i o niczym nie wiedzieli, Francja na ostro wzięła się za sprawdzanie duchownych katolickich. Przez 2,5 roku specjalna komisja przeszukiwała archiwa kościelne i świeckie w poszukiwaniu wzmianek o przestępstwach na tle seksualnym, popełnionych na osobach nieletnich.

Pod lupę wzięli grupę około 115 tysięcy księży i zakonników, pracujących w zawodzie w ostatnich 70 latach. Doliczyli się trzech tysięcy pedofili!

Kościół bierze odpowiedzialność. We Francji

Co ciekawe, prace komisji ds. pedofilii w Kościele sfinansował we Francji... Kościół katolicki i organizacje kościelne. Gdy rozpoczynano śledztwo, pojawiły się obawy o to, czy aby na pewno działania powołanego zespołu będą bezstronne. Okazało się, że Francuzi nie mieli się czym przejmować, a zagorzały katolik Jean-Marc Sauvé stojący na czele CIASE ani myśli czegokolwiek ukrywać.

Co więcej, Kościół francuski z góry zobowiązał się do wypłaty odszkodowań wszystkim wykrytym ofiarom nadużyć seksualnych księży.

Czytaj także