18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pentagon ostrzega

Putin użyje atomu? USA: perspektywa apokalipsy

Wojciech Kozicki
07.10.2022  11:47
USA oceniają czy Putin użyje bomby atomowej. "Ryzyko apokalipsy"
USA oceniają czy Putin użyje bomby atomowej. "Ryzyko apokalipsy" Fot: Shutterstock/Alex Gontar, Shutterstock/Asatur Yesayants

Czy Putin użyje taktycznej broni jądrowej? Wystrzeli gowice atomowe wywołując III wojnę światową? Ministerstwo Obrony USA ujawnia nowe informacje o planach Putina i uspokaja. Nic nie wskazuje na to, że psychopata z Kremla uderzy atomem w Ukrainę, ale...

Władimir Putin to nieobliczalny psychopata, zbrodniarz i bezduszne monstrum gotowe utopić świat we krwi w imię swoich kompleksów i makiawelicznych fantazji. Czy jednak naprawdę może spełnić groźby i uderzyć w Ukrainę taktyczną bronią jądrową? Wbrew zapowiedziom jasnowidzów i ekspertów wszelkiej maści, USA uspokaja. Rzecznik Pentagonu generał Patrick Ryder 6 października powiedział, że „Ministerstwo obrony USA nie otrzymało żadnych informacji, które wskazywałyby, że przywódca Rosji Władimir Putin zdecydował się zrealizować groźby użycia broni jądrowej w wojnie z Ukrainą”.

Putin użyje bomby atomowej? Chyba nie!

Rzecznik Pentagonu przypomina, że amerykański rząd atomowe groźby Putina nadal uznaje za  „lekkomyślne i nieodpowiedzialne”. Nie ma przesłanek ku temu, by Putin użył broni jądrowej. Jednak Ryder zaznaczył, że „Stany Zjednoczone i ich sojusznicy poważnie traktują zagrożenie nuklearne i nadal monitorują rozwój sytuacji”. Jednocześnie Joe Biden przemawiając na zbiórce funduszy dla Komitetu Kampanii Senatorów Demokratycznych, ostrzegł, że „ryzyko nuklearnego armagedonu" jest najwyższe od czasu kryzysu kubańskiego z 1962 roku”.

Zdaniem prezydenta USA, jeśli Putin użyłby broni atomowej, nawet o niskiej mocy, wybuchałby III wojna światowa i „globalna zagłada”, „armagedon” oraz „perspektywa apokalipsy”.

Nie mamy żadnych informacji, które skłoniłyby nas do zmiany naszego stanowiska w zakresie strategicznego odstraszania i nie mamy żadnej oceny wskazującej, że prezydent Putin zdecydował się na użycie broni jądrowej. USA nadal skupiają się na wspieraniu Ukrainy w walce z rosyjską agresją  - zapewnia Patrick Ryder. (Radio ZET)

logo Tu się dzieje