18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spadł w przepaść

Wypadek autobusu. Rośnie liczba ofiar

Wojciech Kozicki
16.05.2022  08:08
Peru. Wypadek autobusu - spadł w przepaść. Rośnie liczba ofiar
Peru. Wypadek autobusu - spadł w przepaść. Rośnie liczba ofiar Fot: Planeta.pl

Tragiczny wypadek autobusu – pojazd jadący do stolicy spadł w 100-metrową przepaść! Jak na razie potwierdzono, że kilkanaście osób nie żyje. To kolejna taka tragedia w Peru.

Tragiczny wypadek w Peru. Autobus jadący do Limy, czyli stolicy kraju, w sobotnie popołudnie nagle z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi na obszarze wiejskim w zachodnim departamencie Ancash. Stoczył się po 100-metrowym zboczu i wpadł do głębokiego wąwozu.

Wypadek autobusu w Peru. Potworna liczba ofiar

Służby oraz okoliczni mieszkańcy do niedzielnego poranka wyciągali ofiary z wraku autobusu. Jak na razie potwierdzono oficjalnie, że co najmniej 11 osób nie żyje, w tym dwójka dzieci. 34 osoby zostały ranne i trafiły do lokalnego szpitala w prowincji Sihuas.

Przypominamy, że to nie pierwszy tego typu wypadek autobusu w Peru. Zdarzały się już równie poważne tragedie.

Wypadki drogowe są częste w Peru z powodu nadmiernej prędkości, złej nawierzchni dróg, braku znaków i minimalnego egzekwowania przepisów przez władze. W lutym zginęło 20 osób, gdy autobus wpadł do wąwozu w północnym mieście Tayabamba – podaje Radio ZET.

Wypadek autobusu w Peru