18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Turyści nie żyją

Bus spadł w przepaść. Wiele ofiar!

Wojciech Kozicki
23.08.2022  14:27
Peru. Wypadek busa, spadł w przepaść. Wiele ofiar śmiertelnych
Peru. Wypadek busa, spadł w przepaść. Wiele ofiar śmiertelnych Fot: AFP/East News

Tragiczny wypadek w Peru. Bus wracający z turystami z Machu Picchu spadł w przepaść. Przekazano już informacje o dużej liczbie osób rannych oraz o ofiarach śmiertelnych. Jaka była przyczyna wypadku?

Dramatyczny wypadek busa w Peru. Pojazd wiozący turystów z Machu Picchu, w niedzielę 21 sierpnia wpadł nagle do wąwozu. Potwierdzono, że maszyna runęła w 100-metrową przepaść. Informację o tragedii potwierdził portal France 24, powołując się na słowa Roberto Sancheza, ministra turystyki i handlu. 

Wypadek w Peru. Bus spadł w przepaść

Potwierdzono, że na miejscu śmierć poniosły cztery osoby - trzech Kolumbijczyków i Peruwiańczyk. Wśród 16 rannych są m.in Francuzi, Grecy i Kanadyjczycy. Przetransportowano ich do szpitala w Limie. Wiadomo również, że osoby, które przeżyły wypadek busa, w momencie tragedii spały.

Jaka była przyczyna wypadku?

Według relacji Roberto Sancheza w miejscu wypadku była gęsta mgła, co mogło być przyczyną wypadku. Wiadomo, że na drodze panowały trudne warunki – podaje Polsat News.

To kolejny taki wypadek w Peru. W 2021 roku w wypadku autobusu wiozącego górników zginęło 27 osób, a 16 zostało rannych. Do wypadku doszło na górskiej drodze w Andach, a auto spadło w 400-metrową przepaść.

logo Tu się dzieje