18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co?!

Pfizer OSTRZEGA przed obowiązkowymi szczepieniami

13.07.2021  20:11
Pfizer i obowiązkowe szczepienia
Pfizer i obowiązkowe szczepienia Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Przedstawiciel firmy Pfizer/BionTECH postanowił odnieść się do żywej dyskusji o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19. Co ogromnie zaskakujące, jest jej szczególnie przeciwny...

Na świecie zaczął szaleć groźny wariant Delta koronawirusa. Z tej przyczyny wiele krajów zaczyna zastanawiać się nad koniecznością wprowadzenia obowiązkowych szczepień, by swoje dawki przyjęli również ci, którzy do tej pory opierali się procedurze.

Pfizer/BionTECH odradza obowiązkowe szczepienia?

Taka dyskusja toczy się szczególnie intensywnie we Francji. W tym właśnie momencie do gry wchodzi przedstawiciel, a konkretnie szef i współzałożyciel niemieckiego koncernu biotechnologicznego BioNTech - powiązanego z Pfizerem. Jego zdaniem jest to... bardzo zły pomysł. 

Ugur Sahin, bo o nim mowa, idzie nawet o krok dalej i ostrzega przed wprowadzeniem obowiązku szczepień. Wielu osobom wydawało się, że kto jak kto, ale osoba powiązana z koncernem farmaceutycznym będzie gorącym zwolennikiem obowiązku szczepiennego.

Zamiast nakazu należy postawić na edukację i przejrzystość

- mówił Ugur Sahin dla dziennika "Le Figaro" .

Mężczyzna uważa, że kwestię tę należy pozostawić w obszarze "indywidualnej odpowiedzialności". Sahin podkreślił jednocześnie, że szczepionka Pfizer/BioNTech wykazuje w badaniach 89-proc. skuteczność przeciw wariantowi Delta.

Przy okazji zastrzegł, że nie wyklucza w przyszłości potrzeby podania dawki przypominającej w przypadku dalszego rozprzestrzeniania się zakaźnego wariantu. Przekonują Was jego słowa w tej sprawie?

Czytaj także
Przeczytaj więcej