18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przełomowe doniesienia

Pfizer przygotowuje szczepionkę przeciw COVID-19 dla dzieci

Bartłomiej Ciepielewski
26.03.2021  09:56
Trwają badania nad szczepionką dla dzieci
Trwają badania nad szczepionką dla dzieci Fot: Africa Studio/Shutterstock

Koncerny Pfizer i BioNTech poinformowały o rozpoczęciu badań klinicznych nad szczepionką przeciw COVID-19 przeznaczoną dla dzieci. Według założeń producentów preparat będą mogły przyjmować osoby w wieku od 6 miesięcy do 16 lat.

Szef Pfizera Albert Bourla przekazał informację o rozpoczęciu badań nad skutecznością nowej szczepionki u najmłodszych dzieci. W pierwszej fazie testów uczestniczy grupa 144 ochotników.

Z dumą rozpoczynamy to bardzo potrzebne badanie dla dzieci i rodzin gorliwie oczekujących możliwej opcji szczepionki - napisał na Twitterze Albert Bourla.

Początkowe badania mają sprawdzić działanie mniejszych dawek preparatu - rozpoczynając od porcji 10 mikrogramów. Osoby dorosłe podczas szczepień otrzymują dawkę w wysokości 30 mikrogramów.

Pfizer produkuje szczepionkę dla dzieci

Od grudnia Pfizer prowadzi również testy szczepionki u dzieci starszych od 12 do 15 roku życia. Jak informuje amerykański koncern, wyniki badań są do tej pory "zachęcające". Niedługo zostaną one przekazane opinii publicznej.

Część ekspertów uważa, że zaszczepienie dzieci na COVID-19 będzie wymagane do osiągnięcia odporności zbiorowej. Doradca Białego Domu dr Anthony Fauci ogłosił, że już jesienią mogą ruszyć szczepienia dzieci uczęszczających do szkół ponadpodstawowych. Najmłodsi obywatele na szczepionkę muszą poczekać do 2022 roku.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze