18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Piękna tancerka skrywa straszną tajemnicę. Wycieli jej język

22.01.2020  11:07
Piękna tancerka skrywa straszną tajemnicę. Wycieli jej język
Piękna tancerka skrywa straszną tajemnicę. Wycieli jej język Fot: Instagram/realellybrown

Piękna tancerka przeżyła ogromne dramaty w swoim młodym życiu. Pochodząca z Nevady Elly Brown straciła język, ale nie poddaje się w walce o spełnienie marzeń.

Elly Brown to tancerka i piosenkarka. Kobieta marzyła o podbiciu wielkich, światowych scen, ale jej plany pokrzyżowała poważna choroba w wyniku której straciła ona część języka. Wydarzenie to znacznie wpłynęło na dykcję artystki. 

Elly od zawsze marzyła o występach na Broadwayu. Tańczyła, śpiewała, była modelką, aktorką i prezenterką telewizyjną, ale u progu największych osiągnięć dopadł ją straszliwy przeciwnik - rak. 

Piękna tancerka straciła język

Pochodząca ze stanu Nevada, 41-letnia Elly postanowiła, że się nie podda, kiedy usłyszała od lekarzy przerażającą diagnozę: rak jamy ustnej. Zaczęło się w roku 2017, kiedy to dentysta zauważył dziwny guzek na języku i zalecił konsultację u chirurga. 

Elly przeszła operację, ale co dwie godziny była zmuszona przyjmować silne środki przeciwbólowe, ponieważ bolesność języka przechodziła ludzkie pojęcie. Lekarze zdecydowali więc o jego amputacji. Był bowiem totalnie przeżarty nowotworem. 

Kolejna operacja polegała na wycięciu przedniej części języka wraz z kawałkiem szczęki i zastąpienie jej kością pobraną z jej nogi. Język też odbudowano nieco, korzystając z fragmentu mięśnia i skóry z kończyny tancerki.

Przez 5 lat Elly była karmiona przez rurkę, przeszła zabieg tracheotomii, usunięto jej węzły chłonne, część zębów i poddano chemioterapii. Niejedna osoba już by się takim stanem załamała, ale tancerka postanowiła wciąż walczyć o swoje marzenia. 

Mimo krytycznych komentarzy w mediach społecznościowych, Brown próbuje swoich sił na przesłuchaniach do musicali. My jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jej hartu ducha!

Przeczytaj więcej
Komentarze