18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

porodówka grozy

Pielęgniarka mordowała noworodki? Ginęły jeden po drugim

12.11.2020  17:37
Pielęgniarka mordowała noworodki
Pielęgniarka mordowała noworodki Fot: Nina Buday/Shutterstock

Osiem ofiar śmiertelnych i 10 nieudanych prób morderstwa. Młoda pielęgniarka aresztowana za zabijanie nowo narodzonych dzieci!

Pielęgniarka jak najstraszliwsza bestia? Młoda, zaledwie 30-letnia kobieta jest podejrzewana o zamordowanie ośmiu niemowląt i usiłowanie zabójstwa kolejnych dziesięciu. Cały kraj jest w szoku.

Lucy Letby z Chester w Anglii już trzy razy była aresztowana przez policję w związku z tajemniczymi śmierciami malutkich dzieci. Dwa razy udało jej się uniknąć więzienia. Początkowo podejrzewano ją o zabicie ośmiorga dzieci i usiłowanie zabójstwa sześciu kolejnych - w 2018 roku trafiła do aresztu, ale opuściła go za kaucją. Ponownie trafiła za kratki w 2019 roku - wtedy do zarzutów dołączono kolejne trzy próby morderstwa.

Pielęgniarka mordowała noworodki w szpitalu?

We wtorek 30-latka ponownie trafiła za kratki i przebywa w areszcie, a w czwartek stanęła przed sądem. Czy w końcu uda się rozwiązać wielką zagadkę? Kobieta ponoć zgodziła się współpracować z policją.

A sprawa jest wstrząsająca. Jak podaje The Guardian, w 2018 roku szpital Countess of Chester Hospital po wewnętrznym śledztwie zgłosił policji podejrzenia w sprawie wysokiej śmiertelności niemowląt w okresie od marca 2015 do lipca 2016 roku. W tym czasie w placówce zmarło aż 10 procent noworodków więcej, niż zwykle.

Aż 17 dzieci umarło wskutek niewydolności płuc i serca, a w ich kartach zgonu podano, że nie było możliwości przeprowadzenia reanimacji. Na ciałkach niemowląt odnotowano też dziwne ślady, jednak ich pochodzenia nie ustalono. Śledztwo policji objęło też 16 dzieci, które przeżyły. Ostatecznie Lucy Letby w środę usłyszała zarzuty zabójstwa 8 niemowląt i próby zabójstwa dziesięciu. Do czasu wyjaśnienia sprawy pozostanie w areszcie.

Przeczytaj więcej
Komentarze