18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia trwa

Pierwszy przypadek zarazy w turystycznym raju. Polak pacjentem zero

20.07.2020  13:27
Pierwszy przypadek zarazy w turystycznym raju. Polak pacjentem zero
Pierwszy przypadek zarazy w turystycznym raju. Polak pacjentem zero Fot: Chernyshkova Natalia/Shutterstock

Polak pacjentem zero na Zakynthos! Grecka wyspa do tej pory nie miała problemów z pandemią koronawirusa, ale wszystko może się zmienić w zaledwie kilka chwil.

Polak pierwszym przypadkiem koronawirusa na Zakynthos. W tym momencie razem z rodziną zostanie skierowany na kwarantannę. Lokalne media informują, że polski turysta przebywał w Tsilivi.

Na mieszkańców wyspy padł blady strach. To tej pory była to jedna z nielicznych lokalizacji, która pozostawała wolna od pandemii koronawirusa. Tymczasem być może Polak rozpocznie duży problem.

Koronawirus na Zakynthos

Próbkę do badań w kierunku COVID-19 pobrano od turysty w dniu przylotu. Niezwłocznie też rozpoczęto procedurę przeniesienia Polaka wraz z jego rodziną do obiektu specjalnie przystosowanego do odbywania kwarantanny.

Jak na razie, służby starają się ustalić, z kim jeszcze turysta miał kontakt. Mimo podskórnej paniki, władze uspokajają, że to odosobniony przypadek i wszystko odbywa się zgodnie z rządowymi wytycznymi.

Mamy nadzieję, że turystyczny raj nie zostanie przez to wydarzenie dotknięty większa tragedią, a także, że nasz rodak cały i zdrowy wróci do domu po odbyciu kwarantanny. 

Przeczytaj więcej
Komentarze