18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczna zabawa

Pili alkohol i nie żyją. Ponad 30 ofiar lewej wódki

11.10.2021  18:03
Alkohol zabił wiele osób
Alkohol zabił wiele osób Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Alkohol bywa niebezpieczny, a szczególnie, jeśli jest nieznanego pochodzenia. W pobliżu Uralu po spożyciu lewej wódki zmarło już ponad 30 osób. Ofiary miały od 36 do 76 lat. W szpitalach przybywa kilkudziesięciu pacjentów dziennie, więc ofiar śmiertelnych może być więcej.

Alkohol jest nie tylko dodatkiem do zabawy, potrafi być też piekielnie niebezpiecznym napojem. Przekonały się o tym nie tylko te osoby, które kiedyś wypiły za dużo, ale przede wszystkim te, które spożywały coś z niepewnego źródła.

Lewy alkohol zabił dziesiątki osób

W pobliżu Uralu doszło do prawdziwej tragedii. Ponad 30 osób zmarło po spożyciu lewego alkoholu, dystrybuowanego na terenie obwodu orenburskiego w Rosji. Aktualnie władze regionu w zamian za informacje o śmiercionośnym alkoholu proponują mieszkańcom paczki z żywnością.

Pierwsze ofiary pojawiły się już w ubiegłym tygodniu. Niestety, ofiar śmiertelnych będzie przybywać bowiem od momentu zgonu ponad 30 osób, w szpitalach pojawiają się kolejny pacjenci z tym samym problemem.

Aktualnie, jak wynika z informacji przekazywanych przez PAP, hospitalizowanych jest już ponad trzydzieści osób, z tego kilkanaście to pacjenci w stanie ciężkim. W Orsku trwa akcja policji. Funkcjonariusze oraz wolontariusze chodzą po domach i informują mieszkańców o potencjalnym zagrożeniu. Akcja jest prowadzona również za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Pamiętać należy, że spożycie lewego alkoholu jest śmiertelnie niebezpieczne, co pokazuje powyższy przykład. Jeśli już chcemy skorzystać z napojów wyskokowych, dbajmy o to, by pochodziły ze sprawdzonego źródła.