18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror w Europie

Plaże zamknięte. Plaga rekinów

Wojciech Kozicki
18.07.2022  19:24
Wakacje w Hiszpanii i Barcelonie niebezpieczne? Plaże zamknięte przez rekiny
Wakacje w Hiszpanii i Barcelonie niebezpieczne? Plaże zamknięte przez rekiny Fot: Ron and Valerie Taylor /ardea.com/East News/Ardea Picture Library

Wakacje w Hiszpanii? Urlop w Barcelonie? Jeśli zamierzacie wykupić nocleg Katalonii lub zwiedzać najpiękniejsze hiszpańskie plaże, to mamy złą wiadomość. Kolejne są zamykane, ponieważ mogą nastąpić ataki rekinów. Drapieżne ryby stanowią coraz większe zagrożenie.

Niedawno pisaliśmy o atakach rekinów w Egipcie i turystkach, które poniosły śmierć. Tym razem rekiny zagrażają turystom w Katalonii. Pięć plaż w prowincji Barcelona zostało zamkniętych. Hiszpańskie media podają, że niespodziewanie w śródziemnomorskich wodach zaroiło się od rekinów, które mogą zaatakować turystów.

Ataki rekinów w Hiszpanii? Plaże zamknięte

Jak podają media, rekiny, które zostały zaobserwowane w hiszpańskiej prowincji, to ostronosy atlantyckie. Są to jedne z najszybszych rekinów, więc zagrożeni turyści nie mają szans, by uciec przed nimi z wody w trakcie ewentualnego ataku. Ostronos atlantycki rozwija prędkość nawet do 50 mil na godzinę.

Barcelońskie plaże na razie są zamknięte tymczasowo, ale biolodzy biją na alarm, że problem z rekinami będzie narastał, a ich obecność u katalońskich wybrzeży będzie coraz powszechniejsza. Rekiny w Morzu Śródziemnym poszukują nowych miejsc żerowania. Co więcej, rekiny przyzwyczajają się do obecności człowieka, która je ciekawi, a nie odstrasza.

Jak podaje Newsweek, osobniki zauważone przy plaży w Barcelonie miały długość ok. 2,5 metra. Przypomina, że ostronosy atlantyckie to rekiny rzadkie i zagrożone wyginięciem. Ich populacja w ciągu ostatnich 75 lat skurczyła się o 60%.

Katalońska rozgłośnia RAC1 przypomina, że w akwenie Morza Śródziemnego rekin tego gatunku widziany był ostatnio przed ponad dekadą. Tymczasem w ubiegłym tygodniu u brzegów prowincji Barcelona zaobserwowano jego trzy okazy – podaje Wirtualna Polska.

logo Tu się dzieje