18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Złe wieści

Po pandemii nadejdzie fala głodu? Drożyzna nas zgniecie

22.05.2020  18:35
Po pandemii nadejdzie fala głodu? Drożyzna nas zgniecie
Po pandemii nadejdzie fala głodu? Drożyzna nas zgniecie Fot: Tiwiplusk/Shutterstock

Podwyżka cen żywności i innych artykułów po pandemii koronawirusa może przejść nasze najśmielsze oczekiwania. Czyżby teraz nadciągała epidemia głodu?

Podwyżka cen żywności już się zaczęła, ale po pandemii koronawirusa, kiedy kryzys gospodarczy będzie z pewnością największy - problemy mogą nas zmiażdżyć. Wszechobecna drożyzna w momencie, kiedy mnóstwo osób straciło pracę lub dostało obniżkę pensji, jest gwoździem do trumny.

Z ogromnymi problemami finansowymi borykają się m.in. mieszkańcy Nowego Jorku i całych Stanów Zjednoczonych. W otwierającej się po pandemii Europie ceny rosną jak grzyby po deszczu, a obywatele USA wciąż czekają na moment powrotu do normalności i przeczuwają najgorsze. 

Podwyżka cen wszystkiego nas zmiażdży

We Włoszech ludzie już przeżyli szok. Małe espresso, za które klienci płacili 1,3 euro, kosztuje 2 euro, a fryzjer chce ca swoje usługi 25 proc. więcej niż 3 miesiące temu. Nie mieć teraz pieniędzy, to dramat, a większość ludzi nie może pochwalić się wielkimi sumami w portfelach. 

W USA tanie jest tylko paliwo, którego zwyczajnie nie ma gdzie magazynować. Poza tym znacząco zdrożały takie produkty, jak: mięso, ryby i jajka. Ceny wzrosły nawet o 4,3 proc. Chleb i bułki podrożały o 2,9 proc., owoce, warzywa i produkty mleczne o 1,5 proc.

Wzrost cen żywności kupowanej do domu jest zwykle mniejszy, niż wzrost cen w restauracjach i barach. Ale tym razem tak się nie stało, m.in. z powodu masowego zamykania barów i restauracji

- tłumaczy z kolei David Henkes, szef Technomic, firmy zajmującej się badaniami branży spożywczej. 

W Polsce również czekają nas takie same problemy. Tym bardziej, że PiS próbując pomóc przedsiębiorcom, sprawił, że pracę stracą tysiące Polaków.