18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szok na pogrzebie

Ksiądz kazał dziecku całować biskupa zmarłego na covid

Wojciech Kozicki
18.11.2020  17:27
Skandal na pogrzebie - ksiądz kazał dziecku całować otwartą trumnę
Skandal na pogrzebie - ksiądz kazał dziecku całować otwartą trumnę Fot: JERRY DAWS / Rex Features/East News

Kościół lekceważy koronawirusa i zagrożenie epidemiczne? W Grecji odbył się pogrzeb biskup chorego na COVID-19, a dziecko zmuszone zostało do całowania jego trumny w kościele.

Koronawirus i szok w Grecji. 62-letni Ioannis był biskupem w greckim miasteczku Lagadas i walczył o normalne odprawienie mszy w czasie pandemii COVID-19. Żądał, by wierni przyjmowali komunię w tradycyjny sposób, aż w końcu sam zachorował i zmarł w niedzielę. Na jego pogrzebie doszło do skandalu.

Pogrzeb biskupa i całowanie trumny

Ceremonia pogrzebowa zmarłego greckiego biskupa odbyła się w kościele i prowadził ją ksiądz w maseczce. Jak podaje Wirtualna Polska, w pewnym momencie wziął na ręce małego chłopca i kazał mu pocałować trumnę ze zmarłą ofiarą COVID-19. Nie wiadomo, kim był chłopiec dla biskupa. Nagranie z tego zdarzenia trafiło do internetu. Później ksiądz zdjął maseczkę i również pocałował trumnę biskupa. Należy dodać, że do kościoła była ona wniesiona przez osoby w skafandrach ochronnych.

Greckie media podają, że ksiądz kazał dziecku tak naprawdę całkować zwłoki, bo trumna była otwarta. Trudno to jednak zauważyć na nagraniu - pisze Daily Mail.

Kościół w Grecji i epidemia COVID-19

Grecki Kościół jest krytykowany za nieprzestrzeganie obostrzeń i restrykcji, a także narażanie wiernych na transmisję wirusa. Rzecznicy greckiego Kościoła upierają się, że ich przeciwnicy cytują nienaukowe źródła, które mają potwierdzać, że ludzie zarażają się podczas mszy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej