18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest szansa na pokój?

Pokojowe negocjacje Ukrainy z Rosją. Zełenski zdradza szczegóły

27.02.2022  19:39
Wołodymyr Zełenski mówi, jak przebiegają pierwsze negocjacje
Wołodymyr Zełenski mówi, jak przebiegają pierwsze negocjacje Fot: Facebook/Volodymyr Zelenski

Wołodymyr Zełenski zdradza szczegóły negocjacji na białorusko-ukraińskiej granicy. Wiadomo, jakie ustalenia wtedy poczyniono. Czy jest szansa na pokój i zażegnanie kryzysu militarnego?

Wołodymyr Zełenski przeprowadził dziś rozmowę z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką. Miały być to pokojowe negocjacje na granicy ukraińsko-białoruskiej, ale w tym samym czasie z terenu Białorusi w stronę Ukrainy leciały rakiety.

Widać więc, że rosyjska agresja pokazuje w ten sposób, że nie cofnie się przed niczym. Cały świat wstrzymał oddech, kiedy prezydent Ukrainy walczył o zakończenie rozlewu krwi. Co ustalił? Postanowił zdradzić w specjalnym oświadczeniu. Niestety, nie są to wieści, które mogą nas ucieszyć.

Wołodymyr Zełenski mówi, jak przebiegają pierwsze negocjacje

"Jako prezydent mam obowiązek wykorzystać każdą szansę, nawet najmniejszą, by zakończyć tę wojnę" - powiedział w niedzielę Wołodymyr Zełenski, nawiązując do swej zgody na negocjacje z Rosją na granicy ukraińsko-białoruskiej.

Rozmawiałem dzisiaj z Alaksandrem Łukaszenką bardzo długo i bardzo konkretnie. Powiedziałem mu, że starcie między nami jest niemożliwe. Że nie chcę, by na Ukrainę z Białorusi leciały rakiety, samoloty, szły wojska

- mówił Zełenski.

Aleksandr Łukaszenka miał go zapewnić, że do tego nie dojdzie, jednakże w czasie negocjacji słowa już nie dotrzymał. 

Powiem otwarcie. Nie bardzo wierzę w rezultat tych rozmów, ale niech spróbują. [...] Żeby potem żaden obywatel Ukrainy nie miał żadnych wątpliwości, że ja, jako prezydent, nie próbowałem zatrzymać wojny, gdy była choćby najmniejsza, ale jednak szansa

- mówił jeszcze prezydent Ukrainy.

Myślicie, że mamy jeszcze szansę zatrzymać eskalację konfliktu, a może Putin zdecyduje się na użycie ostatecznej broni?

Czytaj także