18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

masakra

Polacy uwięzieni z chorymi na koronawirusa. Dramat na statku

Emilia Waszczuk
07.02.2020  08:34
Polacy uwięzieni z chorymi na koronawirusa. Dramat na statku
Polacy uwięzieni z chorymi na koronawirusa. Dramat na statku Fot: KYDPL KYODO/Associated Press/East News

Luksusowy wycieczkowiec Diamond Princess stał się śmiertelną pułapką. Na pokładzie statku jest prawie 4 tysiące osób. Wśród nich stale rośnie liczba zakażonych koronawirusem z Wuhan.

Koszmar na wycieczkowcu Diamond Princess u wybrzeży Jokohamy w Japonii. Prawie 4 tysiące osób uwięzionych jest na pokładzie statku, a wśród nich szaleje koronawirus. Zaczęło się od jednego pasażera. Wedle najnowszych informacji, zarażonych jest już 61 pasażerów!

Pierwszą osobą, u której stwierdzono wirusa z Wuhan, był 80-letni Chińczyk. U mężczyzny wykryto chorobę gdy kilka dni przed końcem rejsu zszedł na ląd. Wtedy załoga wycieczkowca została poinformowana o zagrożeniu i rozpoczęły się badania.

Połowa pasażerów została poddana kwarantannie, jak na razie, brak zakażenia stwierdzono zaledwie u około 160 osób spośród nich.

Polacy uwięzieni

Pasażerowie Diamond Princess mieli zejść na ląd 3 lutego, jednak nadal pozostają na pokładzie. Nie mogą go opuścić i niestety, zarażają się od siebie nawzajem. W piątek rano poinformowano, że choruje już 61 osób.

Na pokładzie wycieczkowca uwięzieni są Polacy. Nie wiadomo jak na razie jak liczna to grupa. MSZ odmawia przekazania szczegółowych informacji na ich temat.

Przeczytaj więcej
Komentarze