18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

masakra zamiast relaksu

POLACY ZATRUCI! Wakacje z koszmaru, 100 osób w szpitalach

31.08.2022  13:26
100 osób w szpitalu. Polacy zatruci na wakacjach
100 osób w szpitalu. Polacy zatruci na wakacjach Fot: hxdbzxy/Shutterstock

Niepokojące informacje z Czarnogóry. Duża grupa polskich turystów trafiła do miejscowych szpitali. Zostali zatruci w czasie kolacji.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w Czarnogórze w ostatni poniedziałek. Późnym wieczorem do szpitali w Budvie i okolicy trafiło blisko 100 osób z poważnym zatruciem pokarmowym. Wśród nich byli turyści z Polski, Słowenii i Słowacji. Wszyscy zameldowani w tym samym hotelu w mieście.

Dokładnie 96 turystów, w dużej mierze z Polski, skarżyło się na ostry ból brzucha i wymioty. Dolegliwości pojawiły się po zjedzeniu kolacji w hotelu. Nie zdradzono, jaki posiłek turyści dostali tego dnia do zjedzenia. Wiadomo jednak, że służby pobrały próbki z hotelowej kuchni do badań.

Turyści z Polski zatruci w Czarnogórze

Największa grupa turystów trafiła do Szpitala Miejskiego pod Kotorem - tylko do godziny 22 w poniedziałek przyjęto tam 30 osób, w tym sporą grupę nieletnich między 15 a 16 rokiem życia. - Ich dolegliwości są leczone, a analizy laboratoryjne przeprowadzone będą w ciągu dnia - przekazał czarnogórskiemu portalowi DAN Davor Kumbrović, dyrektor placówki (za WP.pl).

Prezydent Budvy Milo Božović zapewnił, że wszyscy poszkodowani otrzymają darmową opiekę medyczną oraz zakwaterowanie i transport na najbliższe dni. Hotel, w którym doszło do masowego zatrucia, został zamknięty. Turyści, którzy już opuścili szpitale, zostali zakwaterowani w innych placówkach, a noclegi zostały opłacone przez czarnogórskie Ministerstwo Gospodarki i Turystyki. 

W sprawę zaangażowano służby sanitarno-epidemiologiczne, które szukają przyczyny zachorowania blisko setki turystów. Próbki posiłków trafiły do Czarnogórskiego Instytutu Zdrowia Publicznego.