18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowe fakty

Polak obezwładnił terrorystę w Londynie! Sam jest ciężko ranny

02.12.2019  10:25
Polak obezwładnił terrorystę w Londynie! Sam jest ciężko ranny
Polak obezwładnił terrorystę w Londynie! Sam jest ciężko ranny Fot: Twitter

Łukasz - polski bohater z Londynu - zaatakował terrorystę 1,5-metrowym kłem narwala. Niestety, sam został ranny i nadal przebywa w szpitalu.

Dwie osoby zamordowane, kilka rannych - to bilans ataku nożownika na London Bridge. Powiązany z państwem islamskim 28-letni Usman Khan rok temu wyszedł z więzienia, na moście, uzbrojony w noże, atakował ludzi z bransoletką (dozór elektroniczny) na nodze. Zginął postrzelony przez służby.

Zanim jednak na miejsce przybyli mundurowi, naprzeciw zamachowcowi wyszło trzech śmiałków. Bez broni próbowali obezwładnić nożownika. Jeden z nich szczególnie zwrócił uwagę mediów - Usman Khana Łukasz próbował pokonać zerwanym ze ściany w restauracji kłem narwala.

Bohaterski wyczyn Łukasza

Sky News podaje, że mężczyzna "walczył do końca", mimo że sam w konfrontacji z nożownikiem został ranny. Zamachowiec zadał mu aż 5 ciosów nożem. Pan Łukasz ciągle przebywa w szpitalu.

Mężczyzna na co dzień pracuje w restauracji w Fishmonger's Hall. Jego szef Toby Williamson opowiedział o jego heroicznym czynie.

Łukasz zmywał akurat szklanki, kiedy usłyszał krzyki. Wbiegł na górę, zobaczył terrorystę wymachującego nożami. Ludzie krzyczeli przerażeni, a Łukasz podbiegł do ściany, zerwał kieł i stanął do walki

- opowiada.

W międzyczasie pan Łukasz zorientował się, że zamachowiec musi być uzbrojony w coś jeszcze... Gdy dźgnął go w klatkę piersiową, kieł się odbił. To oznaczało, że zamachowiec ma na sobie kamizelkę.

Chwilę później terrorysta zaatakował Łukasza, zadał mu pięć ciosów. Mimo to chłopak nadal walczył. Dołączyły do niego kolejne osoby, wybiegli z budynku

- opowiada Williamson.

Napastnika udało się obezwładnić dopiero na moście. Tuż po tym, jak trzech mężczyzn powaliło go na ziemię, został zastrzelony przez służby.

Czytaj także
Przeczytaj więcej