18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne!

Polak pójdzie do więzienia. Powód? Nie nosił maseczki

09.08.2020  16:55
Polak pójdzie do więzienia. Powód? Nie nosił maseczki
Polak pójdzie do więzienia. Powód? Nie nosił maseczki Fot: Drazen Zigic/Shutterstock

Polak, który w Hiszpanii odmówił założenia maseczki, na cztery miesiące pójdzie do więzienia. Tamtejszy sąd nie miał litości dla naszego butnego rodaka.

Polak, który nie chciał założyć maseczki w Hiszpanii - został ukarany. Sąd skazał go za to na cztery miesiące więzienia. Lokalne media podają, że nasz rodak nie tylko nie chciał zasłonić ust i nosa w miejscu publicznym, ale też zaatakował funkcjonariusza policji. 

Hiszpania bardzo dba o przestrzeganie obostrzeń, bowiem sytuacja w kraju była wyjątkowo zła na początku pandemii. W tym momencie odnotowano tam łącznie 361,5 tys. przypadków koronawirusa, a zmarło z tego powodu 28,5 tys. osób.

Polak trafi do więzienia za brak maseczki

Do incydentu odmowy założenia maseczki przez Polaka doszło w Murcji. Policjant zauważył tam grupę osób, które nie zasłaniały ust i nosa. Postanowił zainterweniować. Kiedy poprosił ludzi o wylegitymowanie się, 46-letni Polak dostał szału. Opluł policjanta i znieważył go, a potem oczywiście odmówił założenia maseczki.

Hiszpański portal "La Verdad" podkreśla, że pozbawienie wolności jest związane nie tyle z odmową noszenia maseczki, co z atakiem na funkcjonariusza. Niestety, tak kończą się zachowania skrajnie niekulturalne i niewłaściwe.

Dalsze losy naszego rodaka, po wydaniu przez sąd wyroku, nie są znane.

Przeczytaj więcej
Komentarze