18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

a to małpy

Wielki pościg i poszukiwania zbiegów. Z zoo uciekło 70 małp

11.06.2020  17:39
Wielki pościg i poszukiwania zbiegów. Z zoo uciekło 70 małp
Wielki pościg i poszukiwania zbiegów. Z zoo uciekło 70 małp Fot: PhotocechCZ/sHUTTERSTOCK

Wielkie poszukiwania aż 70 zbiegów. Policja ruszyła w pościg za... małpami, które dały nogę z zoo w Futtsu.

Po Polsce biega zebra, pełzał już też pyton, a podobno nawet pantera. W Hiszpanii policja poszukuje krokodyla, a w Japonii mundurowi ruszyli za stadem małp. 70 człekokształtnych i niezwykle sprytnych ssaków "dało dyla" z więzienia... to znaczy z zoo.

Do masowej ucieczki z zoo Takagoyama Shizen w japońskim mieście Futtsu w prefekturze Chiba doszło w środę po godzinie 7 rano. Wtedy przynajmniej odkryto nieobecność małp. Pusty wybieg odkrył jeden z pracowników ogrodu, który niezwłocznie powiadomił o zajściu policję.

Małpy na gigancie

Małp nikt nie porwał - po prostu "zwiały". Uciekły przez otwór w siatce ich klatki. Ktoś im jednak w odzyskaniu (lub uzyskaniu) wolności pomógł - dziurę wycięto nożyczkami.

Pracownicy zoo mają nadzieję, że małpy nie oddaliły się zbytnio i uda się je wyłapać dzięki pułapkom, a dokładniej zostawionemu w różnych miejscach wokół zoo pożywieniu. Ten scenariusz raz już się sprawdził. We wrześniu 2019 roku Futtsu nawiedził tajfun Faxai, który zniszczył ogrodzenie zoo. Również wtedy małpy skorzystały ze sposobności i próbowały żyć na wolności. Zostały jednak (w większości) wyłapane.