18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dramat

Policjant zastrzelił dziecko na środku ulicy! Ujawnili nagranie

16.04.2021  15:01
Policjant zastrzelił dziecko
Policjant zastrzelił dziecko Fot: Jaromir Chalabala/Shutterstock

Koszmar w USA. W nocy 29 marca doszło do zabójstwa - zginęło dziecko, zabił policjant.Ujawniono nagranie obciążające funkcjonariusza.

Źle się dzieje w Ameryce. W ostatnich dniach dochodzi tam do kolejnych strzelanin, giną ludzie. Co gorsza, ludzie giną z rąk policjantów. Ostatnio zamordowany został młody mężczyzna - zastrzelono go z bardzo bliskiej odległości. Funkcjonariuszka, która to zrobiła, tłumaczyła , że... pomyliła pistolet z paralizatorem.

Inna szokująca sytuacja rozegrała się w nocy 28 marca, gdy policjant zastrzelił 13-letniego chłopca. O godzinie 2.30 nad ranem patrol policji zatrzymał się na drodze, z radiowozu wybiegł policjant, zaczął biec w kierunku chłopca. 13-latek miał ręce uniesione do góry, policjant strzelił.

Policjant zabił dziecko

W piątek 16 kwietnia miejska cywilna agencja nadzorująca prace policji w Chicago ujawniła serię nagrań z kamer policyjnych i przemysłowych. Wśród dowodów znalazło się nagranie, na którym wyraźnie widać, jak policjant strzela do poddającego się dziecka.

Dziewięciominutowe nagranie rozpoczyna się od pokazania niezidentyfikowanego policjanta wysiadającego z radiowozu i biegnącego o 2:30 nad ranem 29 marca za Adamem Toledo w Little Village na West Side

- podaje Reuters (za Polsat News).

Wezwijcie natychmiast karetkę! Nie umieraj! Zostań ze mną! (...) Niech ktoś przyniesie zestaw medyczny. Natychmiast!

- miał krzyczeć policjant. Niestety chłopiec zmarł.

Rodzina apeluje o spokój po śmierci chłopca

13-latek miał być ścigany przez policję w związku ze strzelaniną, do której doszło tej nocy w okolicy. W czasie zatrzymania/zastrzelenia miał ponoć przy sobie broń. Nie wiadomo jednak, czy trzymał ją w ręku.

Chicago, jak również wiele innych zakątków naszego kraju, ma długą spuściznę przemocy i wykroczeń policji. Wielu mieszkańców, zwłaszcza tych, którzy są czarnoskórzy i reprezentują inne mniejszości etniczne, żyją w ciągłym strachu i doświadczają bólu

- skomentowała zajście burmistrz Chicago Lori Lightfoot.

Zawiedliśmy Adama - dodała.

Po opublikowaniu materiałów obciążających policję, miastu grożą zamieszki. Rodzina zastrzelonego chłopca apeluje jednak o pokojowy charakter protestów. Bliscy Adama już podziękowali za wsparcie mieszkańcom Chicago i podziękowali za to, że dotychczasowe demonstracje nie przerodziły się w ataki agresji.

Modlimy się, by dla dobra naszego miasta ludzie zachowali spokój, czcząc pamięć Adama i konstruktywnie pracując nad utorowaniem drogi do zmian

- przekazała rodzina zastrzelonego 13-latka.

Czytaj także
Przeczytaj więcej