18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus i nowa teoria

Polityk ujawnia kto odpowiada za pandemię i zgony

Wojciech Kozicki
12.04.2020  11:07
Koronawirus w Chinach i pandemia - kto jest odpowiedzialny za globalny kataklizm?
Koronawirus w Chinach i pandemia - kto jest odpowiedzialny za globalny kataklizm? Fot: Facebook/ABC News

Pandemia koronawirusa wybuchła w Wuhan, ale czy to Chiny są odpowiedzialne za rozprzestrzenienie się SARS-CoV-2 na globalną skalę? Kolejny kraj oskarża chińskie władze o doprowadzenia do katastrofy.

Komunistyczny rząd Chin chwalił się, że pokonał koronawirusa, chociaż już potwierdzono, że w Chinach atakuje już druga fala epidemii. Kraj musi też zmagać się z licznymi oskarżeniami o odpowiedzialność za wybuch pandemii. Tym razem głos w sprawie zabrał hiszpański polityk  Hermann Tertsch. Stwierdził, że Chiny są odpowiedzialne za COVID-19 i zgony na świecie.

Chiny odpowiedzialne za pandemię i koronawirusa?

Hiszpan twierdzi, że chiński rząd wiedział o koronawirusie już w listopadzie i celowo ukrywał jego istnienie. Przypomniał też o chińskich lekarzach, którzy ostrzegali przed nowym wirusem, ale byli oczerniani lub znikali w dziwnych okolicznościach. Jego zdaniem, Chiny odmówiły również pomocy od WHO, ponieważ uważały, że mają epidemię pod kontrolą. Swoje oskarżenia opiera ma materiałach ujawnionych przez Radio Wolna Azja.

Szpitale w regionie dziennie wydawały bliskim 500 urn z prochami bliskich. Miasto Wuhan zamówiło też 45 tys. urn do szpitali. W Chinach oficjalna liczba zmarłych z powodu koronawirusa wynosi 3,5 osób, ale mówi się, że doszło do 40 tys. zgonów – bije na alarm Tertsch. (bignewsnetwork.com)

Chiny i "nowe globalne zagrożenie"

Tertsch uważa, że Chiny to „nowe globalne zagrożenie” i zagroził, że na zebraniu Partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów będzie domagał się, by azjatycki kraj poniósł konsekwencje za swoje działania. Nie wiadomo jednak jak europejski polityk chciałby ukarać Chiny. Ma nadzieję, że sprawą zainteresuje się Parlament Europejski.

To jasne, że  od wielu lat Chiny i Partia Komunistyczna nie są uczciwym graczem na arenie międzynarodowej, a raczej stają się globalnym zagrożeniem dla Zachodu – stwierdził Tertsch. (bignewsnetwork.com)

Przeczytaj więcej
Komentarze