18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandal!

Polka nie dostała pizzy. Otrzyma wielkie odszkodowanie

Bartłomiej Ciepielewski
11.05.2021  19:37
Polka nie była zapraszana na "pizzowe piątki"
Polka nie była zapraszana na "pizzowe piątki" Fot: Karol Makurat/REPORTER

Polka pracująca w Wielkiej Brytanii otrzyma odszkodowanie w wysokości 23 tysięcy funtów za dyskryminację ze strony pracodawcy. Kobieta od dawna nie była zapraszana w firmie na „pizzowe piątki”.

Pani Małgorzata od lat pracowała w Wielkiej Brytanii na stanowisku recepcjonistki w różnych oddziałach firmy Hartwell. Jak relacjonuje "The Mirror", w jej zakładzie panowała tradycja urządzania comiesięcznych "pizzowych piątków". Pracownicy wówczas zamawiali sobie różnego rodzaju fastfoody, wspólnie spędzając czas.

Polka nie była zapraszana na pizzę

Współpraca oraz firmowe życie towarzyskie przebiegało bez zakłóceń do 2018 roku, kiedy to Polka poskarżyła się na jej wynagrodzenie, czas pracy oraz wytknęła firmie dyskryminację płciową. Od tamtej pory traktowano ją jak powietrze.

Zarówno zarząd jak, i pracownicy firmy Hartwell zerwali z Polką wszelki kontakt. Kobietę wykluczono z wszelkiego rodzaju posiłków i przyjęć firmowych, w tym "pizzowych piątków". Kilka miesięcy później została zwolniona, co firma wytłumaczyła poszukiwaniem pracowników pełnoetatowych.

Polka nie zamierzała odpuszczać, więc skierowała sprawę do sądu. Tam firma tłumaczyła, że kobieta nie była zapraszana na przyjęcia, gdyż pracowała na pół etatu, przez co wcześniej kończyła pracę.

Złożone wyjaśnienia nie przekonały wymiaru sprawiedliwości. Sędziowie uznali, że działania były celowe, a przez to, że Polka była samotną matką, doszło także do dyskryminacji ze względu na płeć. Kobieta za szkody moralne oraz utratę zarobków otrzyma odszkodowanie w wysokości 23 tysięcy funtów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej