18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potwory Putina w akcji

Polowanie na prezydenta! "Grupa Wagnera" ma zabić Zełenskiego

28.02.2022  08:04
"Wagnerowcy" polują na ukraińskiego prezydenta. Putin chce zamordować Zełenskiego
"Wagnerowcy" polują na ukraińskiego prezydenta. Putin chce zamordować Zełenskiego Fot: Damian Klamka/East News

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wciąż pozostaje w atakowanym Kijowie, mimo coraz większego zagrożenia. Tymczasem ujawniono, że polują na niego rosyjscy najemnicy, czyli tzw. „grupa Wagnera”. Czy zmusi go to do opuszczenia ukraińskiej stolicy?

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski już wcześniej zapowiadał, że jest głównym celem dla bandytów z Rosji, którzy chcą go zabić. Mimo to, pozostał w Kijowie, a nawet pokazuje się w różnych miejscach w stolicy. Tymczasem brytyjski dziennik „The Times” ujawnia, że do ukraińskiego rządu dotarła informacja o rosyjskich najemnikach polujących na Zełenskiego. Ich celem rosyjskich jest też zamordowanie innych ukraińskich polityków, by „przygotować grunt pod przejęcie władzy przez Moskwę".

Grupa Wagnera na Ukrainie. Polowanie na prezydenta

Ujawniono, że do akcji wkroczyła „grupa Wagnera”, czyli najemnicy z prywatnej rosyjskiej wojskowej. Należy ona do oligarchy Jewgienija Prigożyna, który jest przyjacielem Putina. Jak ujawnia Nexta, w akcję w Kijowie ma być podobno zaangażowanych 400 najemników.

TVN24 przypomina, że żołnierze z grupy Wagnera „od połowy grudnia zeszłego roku są objęci unijnymi sankcjami za tortury, egzekucje i zabójstwa między innymi w Libii, Syrii i Donbasie”.

Działa ona jako "długie ramię" Kremla i jest wysyłana do  miejsc konfliktów, w które Rosja oficjalnie nie jest zaangażowana – podaje Wirtualna Polska.

Czytaj także