18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Podzielimy los Ukrainy?

Polska kolejna do DENAZYFIKACJI?!

14.05.2022  17:06
Rosja chce "denazyfikować" Polskę
Rosja chce "denazyfikować" Polskę Fot: ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/AFP/East News

Polska może podzielić los Ukrainy i pod płaszczykiem denazyfikacji paść ofiarą wojennej agresji rosyjskiej? Niestety, aktualnie wszystko jest możliwe. Historia współczesnego świata dzieje się na naszych oczach.

Rosja od ponad dwóch miesięcy prowadzi w Ukrainie brutalną wojnę, którą jednocześnie nazywa "operacją denazyfikacyjną". Jak się okazuje, teraz jej ofiarą może paść również Polska. 

Duma państwowa, pełniąca funkcję rosyjskiego parlamentu, wysunęła propozycję, aby to Polska była kolejnym krajem w kolejce do "denazyfikacji". Jak podaje agencja informacyjna RIA Novosti ma to być odpowiedź na ostatnie słowa Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że "rosyjski mir, to rak zagrażający Europie".

Rosja chce "denazyfikować" Polskę

Rosjanie uparcie nie chcą odpuścić celów swojego przywódcy Władimira Putina i wciąż atakuje niewinnych ludzi. Nawet potępienie, jakie spadło na Rosję ze strony świata zachodniego, nie ostudziło ich zapędów. Jak się okazuje, teraz dalej patrzą na możliwości brutalnych podbojów.

Teraz to nasz kraj jest solą w oku Rosji, tak jak wcześniej była to Ukraina. Polska jako bezpośredni sąsiad Ukrainy stanowi również przeszkodę dla Rosji, która spodziewała się, że Zachód nie zareaguje mocno na inwazję, tak, jak w przypadku aneksji Krymu w 2014 roku.

W czasie początku działań wojennych Polska natychmiast przyjęła ogromne liczby uchodźców, a jest jednym z tych krajów w Unii Europejskiej, który prowadzi otwarcie wrogą politykę wobec Kremla.

Czy faktycznie w najbliższych latach to my możemy spodziewać się czołgów i rakiet atakujących nasze domostwa? Mimo wszystko mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie, a dla Rosji nadejdzie moment opamiętania.

logo Tu się dzieje