18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zamkną nas?

Polska krajem "wysokiego ryzyka". Niepokojące doniesienia

18.03.2021  09:11
Osoby podróżujące do Niemiec czekają utrudnienia
Osoby podróżujące do Niemiec czekają utrudnienia Fot: ROBERT STACHNIK/REPORTER

Niemcy planują dodanie Polski do grupy "wysokiego ryzyka" pod względem pandemicznym. Zmiana ta oznacza, że sporym zmianom ulegną zasady wjazdu na teren kraju naszych zachodnich sąsiadów.

Jak poinformował Polsat News, od niedzieli Polska zostanie uznana za kraj "wysokiego ryzyka". Władze Niemiec zamierzają podjąć radykalne kroki w związku z falą zakażeń, która dotarła do naszego kraju. Obecnie tygodniowa liczba zakażeń na 100 tys. przekroczyła pułap 300 przypadków.

Niemcy ogłoszą Polskę krajem "wysokiego ryzyka"

Nowe zmiany sprawią, że podróże na teren Niemiec będą odbywały się na innych zasadach. Przed wjazdem do kraju Polacy będą musieli okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa sprzed maksymalnie 48 godzin. Testom będą poddawani również uczniowie, pracownicy transgraniczni i osoby odwiedzające rodzinę.

Na polsko-niemieckich przejściach granicznych powstają centra testów na obecność koronawirusa. Badania najczęściej będą częściowo refundowane przez władze regionalne, jednak wszystko zależy od prawa obowiązującego na danym landzie.

Niemiecki rząd za regiony ryzyka uważa kraje, gdzie tygodniowa liczba zakażeń na 100 tys. przekracza 50, lecz jest mniejsza niż 100 przypadków. Natomiast do regionów wysokiego ryzyka zalicza się kraje, gdzie liczba przypadków przekracza 200.

Przestrzegania surowych zasad pilnuje policja lokalna oraz policja federalna. Za złamanie zasad kwarantanny grozi grzywna nawet 5 tysięcy euro.

logo Tu się dzieje