18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wzrost zakażeń

Ponowny lockdown. Rząd boi się drugiej fali koronawirusa

17.07.2020  09:18
Ponowny lockdown. Rząd boi się drugiej fali koronawirusa
Ponowny lockdown. Rząd boi się drugiej fali koronawirusa Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Rząd Niemiec rozważa ponowny lockdown w obawie przed drugą falą koronawirusa. Wzrost liczby zachorowań na COVID-19 wymaga drastycznych kroków.

Ponowny lockdown w Niemczech staje się coraz bardziej realny. Pandemia koronawirusa nie mija, a wręcz przeciwnie - COVID-19 wciąż atakuje. Rząd rozważa więc wprowadzenie dodatkowych ograniczeń, aby uniknąć drugiej fali koronawirusa.

Lockdown w Niemczech

Mają się tym zająć lokalne władze, które będą mogły np. wprowadzić nakaz noszenia maseczek lub zakaz przemieszczania się. Minister Helge Braun rozważa zamknięcie niektórych, najbardziej schorowanych obszarów kraju. 

Nasze środki są odpowiednie, aby zapobiec drugiej wielkiej fali. Ale to wymaga od nas zachowania dyscypliny, ostrożności w naszych działaniach i zachowania szacunku. Środki ograniczające, szczególnie w zakresie spędzania czasu wolnego, są bardzo, bardzo skuteczne. […] To logiczne i konieczne aby ograniczyć również podróże w obszarach szczególnie dotkniętych tym problemem

- powiedział Braun w wywiadzie dla The Associated Press.

Zdaniem rządzących w Niemczech, dystans społeczny oraz noszenie masek w sklepach i w komunikacji miejskiej prawdopodobnie pozostaną obowiązkowe w nadchodzących miesiącach.

Myślicie, że u nas również wrócimy do takiej sytuacji?

Przeczytaj więcej
Komentarze