18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie chcą zabijać na Ukrainie

Porażka Putina. Sojusznik mu odmówił

26.02.2022  12:20
Kazachstan odmawia Putinowi. Rosja traci sojusznika w napaści na Ukrainę
Kazachstan odmawia Putinowi. Rosja traci sojusznika w napaści na Ukrainę Fot: Piotr Molecki/East News

Władimir Putin zaczyna przegrywać? Najpierw ujawniono jak ogromne straty ponosi Rosja na Ukrainie, a teraz sojusznik odmówił rosyjskiemu prezydentowi i zapewnił, że nie wyśle wojsk na Ukrainę. Kazachstan zbuntował się przeciw potworowi z Kremla!

Trwa wojna na Ukrainie, rośnie liczba ofiar wśród żołnierzy i cywilów. Władimir Putin już nie jest taki pewny siebie? Ukraińcy w nocy z piątku na sobotę szturm na Kijów, w liczba ofiar wśród rosyjskich żołnierzy idzie już w tysiące. Rosyjski prezydent poprosił Kazachstan o pomoc w mordowaniu na Ukrainie, ale zaufany sojusznik Putina ODMÓWIŁ.

Rosja traci sojusznika? Kazachstan nie chce atakować Ukrainy

Na tym jednak nie koniec ciosów w Putina. Kazachstan nie tylko nie wyśle żołnierzy na Ukrainę, ale także nie uzna niepodległości separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy. To zwrot akcji w polityce międzynarodowej, bo przecież Kazachstan należy do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB), na której czele stoi właśnie Rosja.

Jak ustaliła amerykańska telewizja NBC News, władze Kazachstanu postanowiły nieco rozluźnić relacje z Rosją. Z informacji dziennikarzy wynika, że kraj negatywnie odniósł się do prośby Kremla, by kazachskie wojska wsparły inwazję na Ukrainę. Rada Bezpieczeństwa Narodowego USA wydała komunikat, w którym wyrażono radość ze stanowiska Nur-Sułtanu (stolica Kazachstanu) o nieuznawaniu "republik ludowych" – pisze Wirtualna Polska.

Putin może jednak liczyć na wsparcie Białorusi. Do tego sprowadza na Ukrainę zbrodnicze jednostki wojskowe z Czeczenii, które oskarżane są o łamanie praw człowieka, porwania, zabójstwa i tortury.