18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnili raport

Potworna afera pedofilska w Kościele. "3 tys. ofiar"

Wojciech Kozicki
18.06.2020  17:17
Kościół i pedofilia we Francji - szokująca afera wychodzi na jaw
Kościół i pedofilia we Francji - szokująca afera wychodzi na jaw Fot: Krystian Polak/East News

Gigantyczna afera pedofilska w Kościele we Francji. Okazało się, że ofiarami księży mogły paść nawet 3 tysiące dzieci. Ujawniono kolejne szokujące informacje o sprawie. Czy ofiary doczekają się sprawiedliwości?

Kościół we Francji spowiły czarne chmury skandalu i zbrodni. Komisja ds. pedofilii w Kościele prowadzi śledztwo i zidentyfikowała na obecnym etapie prac 3 tys. ofiar zboczeńców w sutannach. Chodzi o przestępstwa popełnione w latach 1950-70 przez 1,5 tys. księży. Informacje przekazał mediom przewodniczący komisji Jean-Marc Sauve. Zwrócił uwagę, że zjawisko słabnie, ale zbrodnie pedofilskie wciąż są dokonywane.

Francja walczy z pedofilią w Kościele

Niezależna Komisja ds. Seksualnego Wykorzystywania w Kościele (CIASE) działa od 2018 roku. Prace komisji mają zakończyć się wstępnie w październiku 2021 roku. Od momentu rozpoczęcia działalności otrzymała już 5,3 skarg i zgłoszeń związanych z pedofilią wśród duchownych. Na tym jednak nie koniec, bo Sauve zapowiada utworzenie krajowej komisji ds. wykorzystywania seksualnego w rodzinach oraz w instytucjach prywatnych i publicznych.

Nigdy nie jest wystarczająco dużo, aby mówić o przemocy, jakiej doświadczyły dzieci w Kościele katolickim oraz we wszystkich innych kręgach francuskiego społeczeństwa; rodzinach, instytucjach publicznych i prywatnych – powiedział Sauve na łamach „Le Figaro”. (Polsat News)

Zagłosuj

Czy chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej