18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące nagranie WIDEO

Ratowała dziecko z pożaru. Wyrzuciła malucha z okna

Wojciech Kozicki
15.07.2021  11:25
Potworny pożar. Matka wyrzuciła dziecko przez okno [WIDEO]
Potworny pożar. Matka wyrzuciła dziecko przez okno [WIDEO] Fot: YouTube/Irfaan Hassan

Krwawe demonstracje i przemoc w RPA. Rozgrywają się dramatyczne sceny. W Durbanie matka wyrzuciła dziecko z pierwszego piętra, by je uratować. Do sieci trafiły szokujące nagrania WIDEO.

Tydzień temu w RPA, po aresztowaniu byłego prezydenta Jacoba Zumy, wybuchły krwawe demonstracje. Wciąż trwają walki z policją, plądrowane są sklepy, płoną kolejne budynki. Do tłumienia protestów wysłano wojsko, ale sytuacja wciąż się zaognia. Prezydent RPA Cyril Ramaphosa prawdopodobnie wyśle do spacyfikowania protestantów liczniejsze oddziały wojskowe.

Dramatw RPA. Ratowała dziecko z pożaru

Krwawe rozruchy wybuchły także w Durbanie, w którym żyje 3,4 mln osób. Mieści się tam główny port Republiki Południowej Afryki. Media donoszą, że doszło do plądrowania sklepów i magazynów, które zostały także podpalone. Do internetu trafiło mrożące krew w żyłach, na którym widać jak matka w desperacki i ryzykowny sposób ratowała niemowlę z pożaru.

Właśnie w tym mieście doszło do mrożącej krew w żyłach sceny, gdy matka z małym dzieckiem utknęła w płonącym budynku. Jak podała telewizja BBC został on podpalony przez szabrowników, którzy okradali sklepy na parterze. Kobieta uwięziona na pierwszym piętrze postanowiła zrzucić dziecko osobom zgromadzonym na ulicy – podaje Radio ZET.

Media relacjonowały, że na miejscu zjawili się ludzie z drabinami, by pomóc wydostać się osobom z płonącego budynku. Udało się też uratować wspomnianą matkę, której oddano dziecko.

Jak przypomina radiozet.pl, do wybuchu krwawych zamieszek przyczyniły się narastająca bieda i ubóstwo. W kraju kończą się zapasy żywności i paliwa. Jak na razie w wyniku zamieszek śmierć poniosły 72 osoby.

7 lipca doszło do aresztowania byłego prezydenta Jacoba Zumy, który odsiaduje wyrok za obrazę sądu. Orzeczenie wydano w związku z wielokrotnym niestawianiem się byłego prezydenta na przesłuchaniach w sprawie zarzutów korupcyjnych.

Zamieszki i pożar w RPA. Wyrzuciła dziecko przez okno [WIDEO]

Czytaj także