18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czas walczyć

Poważny ALERT! Indyjska mutacja zahamuje znoszenie obostrzeń?

07.06.2021  15:20
Indyjska mutacja koronawirusa
Indyjska mutacja koronawirusa Fot: NewsLubuski/East News

Indyjska mutacja koronawirusa wszystkich nas przeraża. Istnieją poważne obawy, że może ona na nowo rozniecić dramat pandemii na świecie. Czy jej pojawienie się zahamuje znoszenie obostrzeń, na które tak bardzo czekaliśmy?

Indyjska mutacja koronawirusa może nam się dać mocno we znaki. Wiadomo, że jest bardziej zaraźliwa od klasycznego wariantu Sars-CoV-2 i nie jest do końca jasne, czy szczepionki faktycznie na nią działają.

Indyjska mutacja nas zmiażdży!

Czyżby znoszenie obostrzeń na świecie miało zostać przez nią zahamowane? Ostrzega przed tym cały świat brytyjskie ministerstwo zdrowia. Jak oficjalnie poinformował brytyjski minister zdrowia Matt Hancock - indyjski wariant koronawirusa jest o ok. 40 proc. bardziej zakaźny od wariantu brytyjskiego. Przypominamy, że wariant brytyjski był w Polsce odpowiedzialny za kolejne fale pandemii.

Do tej pory wiadomo było, że 21 czerwca władze Wielkiej Brytanii chciały całkowicie znieść pandemiczne obostrzenia - teraz taka decyzja stoi pod znakiem zapytania. Niestety, jakby dramatu było mało - wiadomo już, że indyjski wariant koronawirusa zdążył rozprzestrzenić się po całej Europie. Nie możemy zatem czuć się bezpiecznie.

W Wielkiej Brytanii wariant indyjski jest obecnie dominującą mutacją wirusa Sars-CoV-2. Są jednak pozytywne informacje - większość osób hospitalizowanych obecnie na Wyspach Brytyjskich z powodu zakażenia koronawirusem to pacjenci nie zaszczepieni, a ci, którzy zaszczepili się, a jednak zarazili się koronawirusem, przechodzą chorobę łagodniej niż niezaszczepione osoby. Wygląda więc na to, że szczepienia spełniają swoją podstawową rolę - chronią przed ciężkim przebiegiem Covid-19.

Niestety, łączna liczba zakażeń Covid-19 w Anglii była w minionym tygodniu o 49 proc. wyższa niż w tygodniu ubiegłym. Wygląda więc na to, że jeszcze wszystko może się zdarzyć, a wirus jak dotąd nie przestał mutować.

Czytaj także
Przeczytaj więcej