18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kraj prosi o pomoc

Powódź w Pakistanie. "33 mln poszkodowanych osób"

Wojciech Kozicki
25.08.2022  20:58
Powódź w Pakistanie. "33 mln poszkodowanych osób" [WIDEO]
Powódź w Pakistanie. "33 mln poszkodowanych osób" [WIDEO] Fot: AKRAM SHAHID/AFP/East News

Powódź w Pakistanie. Jak wynika z najnowszych informacji, z powodu katastrofy spowodowanej przez ekstremalne deszcze monsunowe poszkodowanych zostało już ponad 30 milionów ludzi. Minister ds. zmian klimatu Sherry Rehman podała tragiczny bilans z ostatnich kilku tygodni i zaapelowała o pomoc międzynarodową.

Katastrofalne powodzie w Pakistanie. Minister Sherry Rehman mówi o "wywołanej klimatem katastrofie humanitarną o ogromnych rozmiarach". Wciąż nie udało się oszacować liczby bezdomnych osób, ale wstępnie podano, że „ powódź na różne sposoby poszkodowała 33 miliony ludzi”. Bilans ofiar śmiertelnych jak na razie wynosi 900 osób.

Powodzie w Pakistanie. Potworny kataklizm i zmiany klimatu

Niemal całe południe Pakistanu znajduje się pod wodą, a najbardziej ucierpiała prowincja Sindh. Odkąd kilka tygodni temu kraj nawiedziły niszczycielskie deszcze monsunowe, zostało uszkodzonych ponad 3000 kilometrów dróg, 130 mostów i 495 000 domów. Zniszczeniu uległy także pola uprawne oraz infrastruktura, a z powodu zniszczonych dróg służby nie mogą dotrzeć z pomocą do ofiar i potrzebujących.

 Pakistan Today informuje, że kraj potrzebuje pilnie 500 mln dolarów na pomoc dla ofiar powodzi. Władze Pakistanu zaapelowały do międzynarodowej społeczności o pomoc humanitarną.

Ocena potrzeb jest w toku, musimy wystosować apel do ONZ; walka ze skutkami deszczów to nie jest zadanie dla jednego kraju lub jednej prowincji, to katastrofa wywołana klimatem – powiedziała minister Sherry Rehman.

Powodzie w Pakistanie. Potworne zniszczenia, setki ofiar [WIDEO]

Czytaj także