18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koszmar się zaczyna

Powrót GODZINY POLICYJNEJ. Lawinowy wzrost zakażeń

13.07.2021  16:31
Godzina policyjna w Hiszpanii
Godzina policyjna w Hiszpanii Fot: Aitana fotografia/Shutterstock

Hiszpania musi działać szybko! Do kraju wróci godzina policyjna, a to wszystko z powodu rosnącej lawinowo liczby zakażeń koronawirusem. Z tej samej przyczyny obywatele będą musieli na nowo przyzwyczaić się do obostrzeń. 

Hiszpania reaguje natychmiast, rządzący, widząc wzrost liczby zakażeń koronawirusem wśród swoich obywateli, nie chcą popełnić błędów z okresu pierwszej fali. Teraz działają ostro, już wkrótce wszyscy będą zmagać się z trudami godziny policyjnej.

Powrót godziny policyjnej i niektórych obostrzeń ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się zmutowanego koronawirusa. Wariant Delta, który obecnie jest dominujący, ma zupełnie inną charakterystykę. Atakuje przede wszystkim ludzi młodych.

Hiszpania: Powrót godziny policyjnej

W tym momencie jako pierwsze godzinę policyjną przywracają dwa hiszpańskie regiony - Katalonia oraz Walencja. Wracają także obostrzenia: spotkania towarzyskie będą mogły odbywać się maksymalnie w grupach 10-osobowych, a w Asturii na północy kraju zamknięto bary i restauracje. Rząd działa błyskawicznie.

Chociaż pierwszy koronawirus atakował przede wszystkim seniorów i ludzi w średnim wieku, to jego najnowsza mutacja ma inną charakterystykę. Średnia liczba infekcji koronawirusem jest trzykrotnie wyższa wśród osób do 30 roku życia niż w innych przedziałach wiekowych. To bardzo niepokoi wszystkich mieszkańców Hiszpanii, dlatego bez protestu planują dostosować się do nowych wytycznych.

Nie odnotowujemy wzrostu śmiertelności i mamy nadzieję, że ten stan utrzymamy

– powiedział jednocześnie lekarz Fernando Simón, który koordynuje odpowiedź kraju na stan epidemii.

W Hiszpanii zaszczepiono w pełni 21 mln obywateli. To około 46 proc. populacji kraju. Jednak zaledwie około 600 tys. zaszczepionych ma mniej niż 30 lat. Być może właśnie dlatego to te osoby są szczególnie podatne na wariant Delta. Miejmy nadzieję, że tak samo dramatycznie sytuacja nie rozwinie się w Polsce. Nikt z nas nie chce wracać do czasu lockdownu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej