18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie ma litości

Powrót MASECZEK W POMIESZCZENIACH. Pandemia wraca

06.07.2022  21:10
Cypr. Wracają maseczki w zamkniętych pomieszczeniach
Cypr. Wracają maseczki w zamkniętych pomieszczeniach Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Maseczki w pomieszczeniach na Cyprze znowu staną się podstawą bytu. Z uwagi na powrót koronawirusa władze reagują natychmiast, zanim stanie się najgorsze.

Obowiązkowe maseczki to dla wielu ludzi na świecie była najprawdziwsza zmora. Niestety, teraz ten obowiązek w niektórych regionach wraca. Ludzie zrobią absolutnie wszystko, by uniknąć kolejnej pandemicznej rzeźni. Dokładnie tak jest obecnie na Cyprze.

Cypr zdecydował o ponownym wprowadzeniu obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Jest to podyktowane wzrostem zakażeń koronawirusem w tym kraju, władze nie zamierzają więcej popełnić początkowych błędów.

Cypr. Wracają maseczki w zamkniętych pomieszczeniach

Minister zdrowia Cypru Michalis Hadjipantela - cytowany przez Reutersa - powiedział, że wymóg noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych wejdzie w życie w piątek. Mieszkańcy nie mają innego wyjścia, jak tylko dostosować się do obecnych rozporządzeń.

Eksperci ds. zdrowia zalecili ten ruch po tym, jak w kraju zaczęła rosnąć liczba zakażeń koronawirusem. Wyjaśniali, że wiele osób nie przestrzega środków ostrożności. Nie jest wykluczone, że w Polsce nie wrócimy wkrótce do tego samego punktu.

W okresie letnim, kiedy uprzykrzają nam życie wahania temperatur, takie ruchy jak powrót do obostrzeń są w pełni zrozumiałe. W sezonie infekcyjnym musimy wrzucić wszystkie ręce na pokład, by nie dać się zmieść z planszy złośliwym patogenom.

Zaakceptowalibyście takie same decyzje jak na Cyprze, gdyby padły ze strony naszego rządu?