18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra prawda

Powrót OBOWIĄZKOWYCH MASECZEK. Kolejna fala atakuje

05.07.2022  15:43
Peru: Powrót obowiązku noszenia maseczek
Peru: Powrót obowiązku noszenia maseczek Fot: Simon Kadula/Shutterstock

Obowiązkowe maseczki to dla wielu ludzi na świecie była najprawdziwsza zmora. Niestety, teraz ten obowiązek w niektórych regionach wraca. Ludzie zrobią absolutnie wszystko, by uniknąć kolejnej pandemicznej rzeźni. Jak podaje Wirtualna Polska - w Peru ponownie pojawia się nakaz zakrywania ust i nosa.

Obowiązkowe maseczki po raz kolejny staną się częścią życia obywateli Peru. W obliczu czwartej fali pandemii koronawirusa tamtejsze władze zdecydowały się na powrót do obostrzeń, które sprawdziły się w przypadku wcześniejszych epidemicznych zawirowań.

Peru: Powrót obowiązku noszenia maseczek

Peru działa natychmiast, kiedy pojawił się niepokojący trend wzrostu liczny zachorowań. Jak podaje Wirtualna Polska - na przestrzeni ostatnich tygodni regularnie rośnie liczba potwierdzonych przypadków, co skłoniło rząd do powrotu do obostrzeń.

Minister zdrowia Jorge Lopez Pena powiedział na konferencji prasowej, że maseczki będą obowiązkowe zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz. Przypomina nam to ten moment w Polskiej historii, kiedy maseczki musieliśmy nosić na spacerach i w lasach.

W Peru sytuacja ta jest wynikiem wzrostu zakażeń, który przekroczył już 5 proc. Szczęśliwie w kraju tym przybywa także ludzi, którzy w obawie o zarażenie szczepią się po raz pierwszy lub przyjmują dodatkową dawkę szczepionki. To sprawdzony sposób na ograniczenie, albo nawet przerwanie drogi transmisji wirusa.

Wcześniej w Peru zniesiono obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz, dlatego część społeczeństwa niechętnie przyjęła najnowsze informacje przekazane przez Ministerstwo Zdrowia. Jak sądzicie, w Polsce w tej sytuacji również byłyby protesty?

logo Tu się dzieje