18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poczuli krew

Powraca organizacja Nawalnego! Będzie przewrót?

04.10.2022  20:27
Organizacja opozycjonisty wznowiła działalność
Organizacja opozycjonisty wznowiła działalność Fot: Gregory Stein/Shutterstock

Organizacja uwięzionego opozycyjnego działacza Aleksieja Nawalnego zapowiedziała, że ponownie otwiera swoje rosyjskie biura. Będą walczyć z konfliktem na Ukrainie i wprowadzoną przez Władimira Putina mobilizacją.

Fundacja Antykorupcyjna (FBK) Aleksieja Nawalnego wznowi działalność, aby przeciwstawić się częściowej mobilizacji mającej na celu wzmocnienie sił Rosji na Ukrainie, ogłosił bliski sojusznik Nawalnego Iwan Żdanow w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych. - Teraz wszyscy są zaniepokojeni konfliktem – powiedział.

Mobilizacja przyniosła cierpienie – musi być odpowiedź

Opozycja rosyjska jest obecnie w rozsypce, a większość ważnych krytyków Kremla jest albo w więzieniu, jak Nawalny, albo poza krajem. Rosyjskie władze uznały organizację Nawalnego za „ekstremistyczną” po miesiącach nasilających się represji wobec jego zwolenników. Pracownicy i sympatycy opozycjonisty byli narażeni na ryzyko zamknięcia w więzieniu lub poniesienia innych prawnych konsekwencji.

Inny współpracownik Nawalnego, Leonid Wołkow, powiedział, że dekret Putina o mobilizacji „przyniósł cierpienie każdej rosyjskiej rodzinie”. Teraz opozycjoniści chcą wznowić działanie organizacji, żeby promować głosy przeciwne władzy. Będą też zapewniać pomoc prawną wszystkim tym, którzy będą jej potrzebować w związku ze swoimi działaniami wymierzonymi w politykę Kremla.

Powrót organizacji Nawalnego może świadczyć o coraz silniejszych antykremlowskich nastrojach w Rosji. Niezadowolenie z mobilizacji jest tak ogromne, że Putin znalazł się pod ścianą. Oby tylko nie zrobił nic głupiego.