18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Okupanci pokazali prawdziwą twarz

Powstaje GETTO W MARIUPOLU?! Mieszkańcy noszą specjalne opaski

14.04.2022  15:12
Rosjanie chcą zrobić getto w Mariupolu?
Rosjanie chcą zrobić getto w Mariupolu? Fot: ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Rosjanie na terenie częściowo okupowanego Mariupola wprowadzają nowe prawo inspirowane III Rzeszą. Wojskowi wymagają od mieszkańców specjalnych przepustek do poruszania się po mieście oraz zachęcają do noszenia opasek na ramieniu.

Doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko przekazał, że putinowcy wzorem nazistów tworzą getto na terenie Mariupola. Mieszkańcy zachęcani są do zakładania opasek, które rzekomo mają im zapewnić bezpieczeństwo. W rzeczywistości służą one zmyleniu ukraińskich snajperów.

Niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Okupanci zachęcają ich do zawiązywania białej wstążki jako oznaczenia 'swój'. W rzeczywistości Rosjanie po raz kolejny wykorzystują ludność cywilną, próbując zmylić naszych snajperów i wojskowych. Dokładnie takimi oznaczeniami posługuje się rosyjska armia, dlatego nasze siły mogą uznać osoby ze wstążką za wroga. Zupełny cynizm – napisał polityk na Telegramie.

Niestety, to niejedyny, skandaliczny pomysł putnowskich okupantów. Wojskowi zamierzają też kontrolować to, gdzie przemieszczają się cywile.

Dramat w Mariupolu

Zdaniem Andriuszczenki Rosjanie na terenie miasta wprowadzili też przepustki. Mają one umożliwiać mieszkańcom przemieszczanie się między poszczególnymi dzielnicami.

Weryfikujemy te doniesienia, jednak wszystko to przypomina prawdziwą segregację i przekształcenie Mariupola w getto dla Ukraińców na wzór tych nazistowskich we Lwowie i Polsce. Ale to już nawet nie dziwi - stwierdził Andriuszczenko.

W Mariupolu panuje katastrofa humanitarna. Według szacunków lokalnych władz zginęło tam już około 21 tys. cywilów. Rzeczywista skala zbrodni prawdopodobnie nigdy nie zostanie ujawniona, gdyż morderstwa są tuszowane przez Rosjan. Na miejscu pracuje kilka mobilnych krematoriów, "oczyszczających" miasto ze zwłok.